Марія БровінськаГроші
11 листопада 2021, 16:18
2021-11-11
IPO через 3 роки, покупці за мільярд та окупність у 2022. Секрети необанків mono, izi та sportbank Сергія Тігіпка
Український Forbes опублікував історію створення фінансової імперії бізнесмена Сергія Тігіпка. Наразі він володіє вже трьома цифровими банками та не планує зупинятися на досягнутому попри те, що на ринку мало цікавих активів.
dev.ua обрав найцікавіше про необанки Тігіпка. Ось кілька фактів.
Український Forbes опублікував історію створення фінансової імперії бізнесмена Сергія Тігіпка. Наразі він володіє вже трьома цифровими банками та не планує зупинятися на досягнутому попри те, що на ринку мало цікавих активів.
dev.ua обрав найцікавіше про необанки Тігіпка. Ось кілька фактів.
1. «Універсал» обслуговує понад 4 млн карт mono і посідає друге місце на ринку за обсягом роздрібних кредитів із показником 21 млрд грн. Очікуваний прибуток проєкту у 2021‑му, за словами Сергія Попенка, який очолює наглядові ради Таскомбанку, Універсал Банку і СГ ТАС, — 4 млрд грн.
2. За рік після старту (2020) в izibank 100 000 клієнтів, а клієнтська база зростає приблизно на 15% на місяць. Тігіпко очікує, що проєкт вийде на беззбитковість у 2022 році, а окупиться — ще за рік.
Група інвестувала в izibank близько $10 млн.
3. У грудні 2020‑го на платформі Таскомбанку запустився sportbank, який видав 150 000 карт за дев’ять місяців. Вийти на самоокупність партнери планують уже взимку 2021–2022 року.
У sportbank інвестовано близько $17 млн разом із партнерами.
4. monobank хотіли купити за мільярд. «Інвестори до нас приходили, ви ж читали пресу», — каже Сергій Попенко. Оцінку mono в $1 млрд він вважає цілком обґрунтованою, виходячи з того, що цьогоріч у нього очікується 4 млрд грн прибутку, а сам проєкт потрібно оцінювати за мультиплікаторами не банків, а технологічних компаній.
Угода не відбулася, бо партнери не змогли домовитися між собою, говорить один із засновників Fintech Band Олег Гороховський. Група була не готовою до угоди, підтверджує Попенко. ТАС і Fintech Band володіють mono на паритетних засадах.
5. Нових покупців поки що немає. Один із подальших сценаріїв, за словами Гороховського, — продаж частини mono через SPAC або IPO в горизонті трьох років.
ЗМІ пишуть, що у Мінцифри буде конкурент для monobank — «Дія Банк». Федоров пояснив, що відбувається
Новину оновлено.
В ЗМІ повідомляли, що головна мета майбутнього проєкту — залучити якомога більше українців до механізму соцвиплат за допомогою карток.
Михайло Федоров в соцмережах відреагував на новини про те, що нібито Мінцифра працює над власним банком.
Акції, криптовалюти, позики та ментальне здоров'я. Як айтішники витрачають гроші і в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. За даними Держслужби статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника зі сфери інформації та телекомунікації в грудні склала 29, 963 грн. Це найвищий показник серед усіх сфер діяльності, крім фінансів, при тому, що середня зарплата в країні — 17 453 грн.
dev.ua продовжує розпитувати айтішників, куди вони витрачають гроші і у що інвестують, адже заробляють вони в рази більше, ніж пересічні українці. Сьогоднішні герої — з Ciklum, IZI.ua і Bigl.ua, а також NVIDIA.