«Підтримуємо майбутніх висококласних Software-інженерів». IT-команда NIX стала партнером Кубка Університетів з програмування
Фінальне змагання Кубка Університетів стартує 22 березня, а поки триває реєстрація учасників і відбір найкращих із найкращих — розповідаємо, про що говорили на відкритті заходу.
Фінальне змагання Кубка Університетів стартує 22 березня, а поки триває реєстрація учасників і відбір найкращих із найкращих — розповідаємо, про що говорили на відкритті заходу.
Кубок Університетів — це змагання з програмування серед старшокласників і студентів з усіх куточків України. Цьогоріч подія відбувається за підтримки IT-команди NIX, багаторічного мембера Kharkiv IT Cluster і генерального партнера заходу.
Мета — об'єднати талановиту молодь, мотивувати розвиватися в ІТ та показати можливості для професійного зростання в цій сфері саме в Україні.
Традиційною частиною Кубка Університетів є олімпіада з програмування. Запропоновані завдання допомагають прокачати навички алгоритмічного аналізу, вміння працювати з великими обсягами даних і підходити до розв’язання завдань по-айтішному — комплексно, чітко й креативно. Різноманіття мов програмування, які можуть застосувати учасники, дозволяє залучити до змагання якомога більше здібних програмістів-початківців. Для виконання завдань стануть у пригоді Python, C#, Rust, Java.
Це також можливість перевірити знання теорії на практиці й отримати фідбек від фахівців ІТ-галузі. Серед них на відкритті події до панельної дискусії долучилися й NIX, а саме керівник напряму технічної освіти в Корпоративному центрі навчання NIX Олексій Рубель.
Разом із представниками провідних IT-компаній обговорювали, як зберегти людський капітал в умовах війни й мотивувати молодь залишатися вчитися та працювати в Україні. Окремим питанням постала практична підготовка майбутніх айтівців — чим тут можуть зарадити ІТ-компанії?
Спікери наголосили на важливості співпраці представників бізнесу, університетів та органів місцевої влади. Спільні обговорення та створення можливостей для молоді з фокусом на роботі в ІТ — це і є невіддільна частина будь-яких змін у технічній освіті, вважає Олексій Рубель.
Олексій Рубель
Олексій Рубель, керівник напряму технічної освіти в Корпоративному центрі навчання NIX: «Застаріла навіть не сама система освіти, а підхід до неї. У сучасній динамічній IT-сфері неможливо побудувати один-єдиний план навчання на чотири роки, і все. Тут потрібна гнучкість, і проявляється вона не лише в отриманих навичках, але й у процесі підготовки майбутніх фахівців. На мою думку, найкращий спосіб для цього — впровадження в університетах дуальної освіти, причому через реальну, проєктну співпрацю з ІТ-бізнесом. За потреби залучати ресурси місцевих органів самоврядування. З нашого досвіду, такі позитивні приклади кооперації вже є, ми над ними працюємо разом з університетами Харкова та Полтави.
Ми як практики розуміємо, що потрібно знати початківцям в ІТ тут і зараз, який запит в індустрії глобально, на що буде попит за кілька років. І це все реально відобразити в програмах підготовки студентів. Можна експериментувати з форматами: запускати студентські проєкти, технічні лабораторії або курси на базі певних кафедр, а менторами можуть виступати досвідчені ІТ-спеціалісти. Це створить точки зростання та стане win-win рішенням для всіх: для університетів, молоді та для роботодавців».
На думку спікера, дуальна освіта стосується не тільки посилення практичної підготовки початківців. Це насамперед зміна освітньої парадигми: якого рівня ІТ-фахівців ми готуємо й для виконання яких задач.
Олексій Рубель: «Сьогодні потрібні не просто програмісти, а універсальні Software-інженери, здатні розв’язувати високорівневі задачі. Тут ідеться не лише про запровадження проєктного навчання, а про цілепокладання. Потрібно готувати спеціалістів, які після випуску мають потрібні навички та водночас можуть гнучко адаптуватися під запити індустрії. З досвіду нашої співпраці з університетами бачу, що освітянам теж близька ця концепція. Наразі, підтримуючи такі заходи, як Кубок Університетів, ми підтримуємо розвиток саме цих майбутніх висококласних Software-інженерів. Тож закликаємо IT-бізнес та освітян координуватися в цьому напрямі, щоб відроджувати та посилювати харківську ІТ-освіту».
Для Kharkiv IT Cluster протягом 10 років освітній напрям є одним із ключових у їхній діяльності. Зараз кластер працює на різних рівнях та об’єднує широку мережу освітніх партнерів.
Ольга Шаповал
Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster: «Наші ключові стейкхолдери — національні агентства, провідні заклади освіти України та профільні міністерства. Екосистема Kharkiv IT Cluster налічує понад 50 університетів у 16 регіонах України, понад 480 бакалаврських, магістерських і докторських програм під супервізією. Для членів Kharkiv IT Cluster — ІТ-бізнесу, від нішевого до великого — це можливість долучитись до понад 42 000 студентів через один дотик і системно й позитивно впливати на якість технологічної освіти в Україні».
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
IT на сторожі миру.
Як команда NIX допомагає українській армії та постраждалим
24 лютого Росія розгорнула широкомасштабну війну в Україні. Наші воїни боронять мир на фронті, а волонтери допомагають і у гарячих точках, і в тилу. Серед тих, хто підтримує армію та постраждалих — харківська IT-команда NIX.
«Нахуй робота, всім все пофіг коли війна». Керівництво NIX Solutions розіслало лист співробітникам і роз'яснило з ким збирається співпрацювати надалі, а з ким попрощається
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі