Стас ЮрасовТаке життя
17 лютого 2022, 16:40
2022-02-17
«Ніякої «найпотужнішої кібератаки в історії України» не було». Інтернет-бізнесмени тролять Мінцифри і Міноборони
Представники інтернет-провайдерів жартують над «найпотужнішою атакою в історії України», про яку вчора, 16 лютого, оголосили на спільній конференції Держспецзв’язку, Мінцифри, РНБО, Кіберполіція та СБУ.
Представники інтернет-провайдерів жартують над «найпотужнішою атакою в історії України», про яку вчора, 16 лютого, оголосили на спільній конференції Держспецзв’язку, Мінцифри, РНБО, Кіберполіція та СБУ.
Нагадаємо, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив: «На початку атаки на порталі Дія ми зафіксували 600 000 пакетів шкідливого трафіку в секунду». А вартість подібної атаки — мільйони доларів.
У Telegram-каналі Федоров уточнив, що початковий вектор атаки — Росія і Китай. «Наші фахівці швидко „обрізали“ цей напрямок, але атака повернулася з Чехії та Узбекистану. І знову була „відбита“», — писав він.
Також міністр виклав скрін з дашборда про атаку, що і викликало обговорення в колах провайдерів.
«Там на скрині атака аж на 5.3 Гбіт/с з показниками 600 кілопакетів в секунду, що в принципі витягує будь-який сервер середньої потужності з 10G мережевою картою. Ніякої „найпотужнішої атаки в історії України“ звичайно ж не було», — розповів dev.ua представник однієї з точок обміну інтернет-трафіком.
«Нормальною атакою вважається зараз терабіт трафіку і кілька сотень мільйонів пакетів в секунду», — підкреслює власник київського інтернет-провайдера NetAssist Макс Тульєв.
Тобто, її потужність повинна у багато разів перевершувати ту, яка трапилася в Україні 15 лютого на порталі «Дія».
Тульєв вважає, що вартість атаки — не більше кількох тисяч доларів, а не мільйони.
«Більше пари тисяч доларів я б за таке не платив», — розповідає інтернетчик.
Засновник консалтингової компанії в сфері інформаційної безпеки BSG Влад Стиран теж опублікував пост на Facebook, де пише, що відбита атака явно не коштувала мільйонів.
Він виклав скрін з розцінками, що DDOS на 60 Гб/сек протягом пів години обходиться всього $90.
На думку Макс Тульєва, основна проблема державних ресурсів в іншому. «Вони хронічно економлять на спеціальних сервісах захисту від DDoS. А ціна питання — $1-2k в місяць. І тому дитячі атаки їх кладуть. Сховалися б навіть за тим же безкоштовним Cloudflare — взагалі б не помітили нічого», — підкреслює він.
Його доповнює представник точки обміну трафіком: «Атака на сайт Міноборони була на рівні самого додатка (системи управління сайтом). Саме тому сайт за ніч з'їхав за CloudFlare. Тому що CF — це хороший Web Application Firewall».
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.