💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовГаряченьке
3 січня 2023, 12:15
2023-01-03
Народний депутат не дав відсканувати свій паспорт на «Новій пошті». Бо може з’явитися нова цифрова людина
Народний депутат Олександр Федієнко обурився через те, що на «Новій Пошті» співробітник запропонував йому зробити цифровий відбиток його паспорту, який потім буде збережено у базі даних оператора. Каже, що так недалеко й до того, щоб зробити фейкових людей у системі пошти.
Як розповідає Федієнко, при отриманні посилки з накладним переказом йому треба було сплатити понад 5 тисяч грн.
Оператор запропонували скористатись додатком Дія, але не приходили пуш повідомлення. Тоді оператор запропонував щоб депутат розрахувався банківською карткою, але у нього на той час її не було, а в телефоні він не зберігає банківські картки.
Він надав свій паперовий паспорт.
«Оператор захотіла його відсканувати, тобто зробити цифровий відбиток паспорту. Я кажу, хвилинку, я не хочу, щоб ви сканували мій паперовий документ», — сказав депутат. Він був готовий тільки на те, щоб його відксерити та отримати інформацію, для цього він залишає НП цю копію.
Депутат запитав НП, чи будуть потім знищувати фото його паспорту. Але отримав відповідь, що фото потрапляють до бази даних пошти.
«Тепер я замислився, це один з величезних операторів, який зараз таким чином збирає цифрові скановані копії паспортів (права не підійшли), а з урахування історій про витоки інформації з їх цифрових систем, відсутності профільного діючого законодавства, фінансової та адмін відповідальності, це така собі історія, яка потім буде працювати проти тих, хто залишає таким чином скановані документи у оператора, системи якого були вже неодноразово скомпрометовані», — написав депутат.
Він також замислився над тим, чому люди дають добровільно добро на те, щоб їх паспорти сканували.
«Що заважає тоді створити цифровий образ на Новій Пошті? Купуємо сімку, друкуємо паспорт, далі технічні деталі, і вуалі, десь у цифровій системі НП з‘являється нова людина», — розмірковує депутат.
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)
Коментар прихований за порушення правил коментування.
П. 4.1.2. Угода користувача — https://dev.ua/pages/agreement