💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоНавколо IT
1 листопада 2023, 11:11
2023-11-01
Держстат, який перетворюється в IT-компанію, вже отримав новий сайт, схожий на «Дію»
Державна служба статистики запустила публічну бету нової версії сайту: https://stat.gov.ua/. Над ним працювала компанія ЕРАМ разом із Міністерством цифрової трансформації.
Зазначається, що в проєкті використовуються прогресивні хмарні технології й рішення з передачі даних. Його мета — наблизити інструменти та методи роботи державної організації до принципів діяльності технологічної компанії.
Новий сайт Держстат
Бета-версія оновленого сайту нагадує портал державних послуг онлайн «Дія». З липня сайт проходив внутрішнє тестування, а зараз перейшов на етап відкритого бета-тестування. Наразі сайт працює в тестовому режимі, а вся інформація на ньому не є даними офіційної статистики, передає ITC.Повноцінна версія має запуститися до кінця 2023 року.
В основі проєкту використовується розробка ЕРАМ — Quanthub — платформа для управління життєвим циклом даних — від збору, очищення, трансформації, аналізу даних до їх поширення. Ця платформа була адаптована до вимог Держстату: зроблено переклад українською мовою та доповнено додатковими можливостями для реалізації процесу статистичного виробництва. Ця оновлена система отримала назву «Сигма» — відповідно до літери грецького алфавіту та математичного знаку.
Серед функціоналу виділяється «Банк даних» — спеціальний інструмент, який дозволяє працювати з різною інформацією у вигляді графіків і таблиць.
Ключові статистичні показники представлені на інтерактивних дашбордах. За потреби ті чи інші відкриті дані можна експортувати в зручному форматі (SDMX-CSV) для подальшого аналізу та поширення.
Також доступний «Календар» оприлюднення статистичної інформації та графік подання звітності. Завдяки йому користувачі зможуть заздалегідь відстежувати майбутні релізи, а респонденти — планувати подання звітів.
Сайт доступний українською та англійською мовами. Вся інформація на ньому зберігатиметься в єдиній системі замість окремих файлів, що максимально полегшує пошук потрібної інформації.
«Наше завдання — зробити з Державної служби статистики сучасну організацію, яка схожа на ІТ-компанію. Створити інформаційну систему, яка в режимі реального часу збирає інформацію, обробляє дані і дозволяє їх швидко поширювати. Щоб даними могли користуватися журналісти, бізнес чи будь-хто охочий», — зазначив Михайло Федоров.
Він додав, що ключовий принцип цифрової трансформації Держстату — максимально автоматизувати все, що можна отримати без участі людини. «У центрі всіх процесів Держстату має бути ІТ-платформа, яка в режимі реального часу збирає інформацію, аналізує і поширює. Це вплине на швидкість отримання даних та їхню якість», — підкреслив Федоров.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.