Відділ новинКриптобізнес
6 січня 2025, 13:57
2025-01-06
Операційний директор Bitget Вугар Усі Заде: «Наступний сезон алькоїнів — у 2025!» Що про нього треба знати. Ось детальний розбір
Аналітики прогнозують значне зростання альткоїнів у 2025 році, що буде спричинено динамікою ринку, технологічним прогресом і підвищеним інтересом інвесторів.
Оскільки біткойн нещодавно перетнув позначку в $100 000, ринок криптовалют вирує від хвилювання. Однак увага поступово зміщується в бік альткоїнів, сигналізуючи про майбутній початок сезону.
Разом з криптобіржею Bitget ми проаналізували причини того, чому інвестори будуть вкладати кошти в альтернативні монети в наступному році.
Сезон альткоїнів — це не лише ціни. Кожен сезон альткоїнів відображав унікальні технологічні та ринкові зміни.
Перший сезональткоїнів 2017 року визначився бумом ICO (Initial Coin Offering, що розцінювався як потужний криптоаналог традиційного виходу компаній на біржі — IPO) та появою NFT (пам’ятаєте CryptoKitties?).
Другий сезон альткоїнів 2021 року поєднав зростання фінансових стартапів DeFi із повномасштабним захопленням NFT та іграми.
Забігаючи вперед, можна сказати, що третій сезон альткоїнів 2025 року обіцяє нові наративи та технології, деякі з яких уже розробляються, а інші ще попереду.
Нові технологічні тренди
Технологічний прогрес відіграє вирішальну роль у розвитку ринку альткоїнів. У 2024 році з’явилося кілька нових технологій і трендів, які заклали основу для подальшого зростання у 2025 році. Наприклад, токени BRC-20 набули значної популярності, а їхній приріст із початку року перевищив 1000%.
BRC-20 — це стандарт токенів, розроблений для мережі Bitcoin. Він дозволяє створювати та передавати токени на основі блокчейну Bitcoin, використовуючи механізм ордерів (orders) замість традиційних смартконтрактів, як у мережах, як-от Ethereum.
Інші помітні тенденції включають зростання RWA. Це так звані Real World Assets, активи з реального світу, які можуть бути переведені в цифрову форму та використовуватися в екосистемах на основі блокчейнів та криптовалют. Це можуть бути як фізичні активи, так і фінансові інструменти, такі як нерухомість, золото, акції, облігації або інші активи, які мають реальну економічну вартість і можуть бути токенізовані.
Ще один новий альткоїн-тренд — зростання монет, пов’язаних зі штучним інтелектом. Це можуть бути токени, прив’язані до ШІ проєктів. Наприклад, FET (Fetch.AI).
Fetch.ai — це децентралізована мережа для автономних агентів, які використовують штучний інтелект для автоматизації завдань, таких як прогнозування, оптимізація та прийняття рішень. Агентами можуть бути пристрої, програми або інші системи, що здійснюють операції без участі людини.
Також в моду входять токени, пов’язані з мережами DePIN. Decentralized Physical Infrastructure Networks — це концепція, що поєднує децентралізовані мережі та фізичну інфраструктуру для створення нових моделей взаємодії та бізнесу. Наприклад, це можуть бути мережі телекомунікаційних пристроїв, сенсори IoT (Internet of Things), енергетичні установки, фізичні сервери.
Еволюція криптовалютних бірж, розвиток їхньої функціональності, технологічності, регіонального охоплення, також призводить до того, що пов’язані з ними токени зростать.
Наприклад, токен біржі Bitget — Bitget Token (BGB) — нещодавно привернув увагу, досягнувши нових історичних максимумів. 19 грудня 2024 року курс BGB досяг $4,88.
Відмінною рисою BGB є його роль в екосистемі Bitget. Це дозволяє користувачам отримати додаткові переваги.
1. Менша торгівельна комісія: економія грошей й одночасно заохочення до збереження токенів.
Інституційний інтерес до альткоїнів також зростає, а компанії венчурного капіталу та інституційні інвестори все частіше вивчають можливості на ринку альткоїнів.
Великі гроші завжди шукають наступну Solana або Ethereum — криптовалюти з величезним потенціалом зростання. Венчурні капіталісти (VC) інвестують мільйони в альткоїни, які, на їхню думку, можуть принести величезні прибутки. Але вони часто вважають за краще тримати ці інвестиції в таємниці, поки не отримають плоди.
Деякі з найбільших компаній венчурного капіталу, орієнтованих на криптовалюту, включають a16z, Coinbase Ventures та Pantera Capital. Ці фірми влили десятки мільйонів доларів у нові криптопроєкти, прагнучи заробити на наступному великому блокчейні або платформі dApp.
У 2025 році, швидше за все, з’являться нові наративи, і діяльність венчурного капіталу може пожвавитися. За даними Pitchbook, криптовалютні венчурні капітали були досить помірними у 2023 ($10 мільярдів) і 2024 ($7,1 мільярда за результатами третьому кварталу). Наступного року їх активність може відновитися принаймні до рівнів 2021 і 2022 років, загальна сума яких становить $25,3 долара і $29,4 долара відповідно. Це збільшення буде спрямовано на конкретні прокти та ніші, які можуть визначити наступну хвилю зростання.
Нещодавні вибори в США також створили більш сприятливе регуляторне середовище, підвищивши довіру інвесторів. Аналітики прогнозують, що приплив інституційного капіталу ще більше сприятиме зростанню альткоїнів, що зробить 2025 рік ключовим для крипторинку.
Індикатори сезону альткоїнів
У грудні було кілька індикаторів, які сигналізували про початок сезону альткоїнів. Домінування біткоїна падає, альткоїни перевершують ефективність, а їх ринкова капіталізація досягала нових максимумів. Проте популярні індекси свідчать про те, що найкраще для альткоїнів ще попереду.
В абсолютному вираженні ринкова капіталізація альткоїнів, розрахована шляхом віднімання капіталізації біткойна із загальної ринкової капіталізації криптовалюти, досягла історичного максимуму. За даними Coindesk, зараз вона становить 1,61 трильйона доларів. У відносному вираженні домінування біткоїна наблизилося до 55%. Для порівняння, наприкінці 2016 на частку біткоїна в загальній капіталізації крипти припадало 85%, а наприкінці 2020 — 64%.
Однак обидва показники включають стейблкоїни, а також монети, прив’язані до інших активів, таких як золото, акції, нерухомість. Хоча вони важливі для ліквідності ринку, вони не обов’язково відображають справжній розвиток ринку альткоїнів.
Тому для більш точного вимірювання індекс сезону альткоїнів Blockchain Center виключає стейблкоїни та інші залежні монети. Він визначає, що сезон альткоїнів настав, коли понад 75% із 50 найкращих монет перевершують біткоїн за останні 90 днів.
Зовсім недавно цей індекс перетнув позначку в 75% 2 грудня і тримався протягом тижня. Попередній сезон альткоїнів утримував цей індекс вище порогового значення протягом майже трьох місяців. Це підтверджує ідею, що справжній пік може настати лише у 2025 році. А у грудні була тільки перша ластівка.
Чекаємо на наступні.
Де шукати й купувати альткоїни
Однією з особливих рис Bitget є підтримка великої кількості альткоїнів, навіть рідкісних. Якщо ви хочете знайти монетку, яку на інших біржах важко придбати, на Bitget вам, найімовірніше, вдасться це зробити. Наприклад, Bitget має у два рази більше монет, ніж той самий Binance. Виходить, що вибір — у два рази більше.
Ви можете купити криптовалюту безпосередньо на Bitget за допомогою кредитної або дебетової картки. Біржа також пропонує P2P-торгівлю. Як вказано на сайті — тільки з перевіреними мерчантами.