8 порад, як вибрати доменне ім'я для бізнесу чи блогу в 2024 році
Вибір доменного імені, яке та легко запам’ятовується або рекламується, є важливим для розвитку бізнесу чи блогу. Ось кілька кроків, як правильно вибрати ім’я домену.
Вибір доменного імені, яке та легко запам’ятовується або рекламується, є важливим для розвитку бізнесу чи блогу. Ось кілька кроків, як правильно вибрати ім’я домену.
Якщо плануєте розробити бізнес-сайт, «.com» — чудовий вибір для розширення домену. Такі гіганти, як Google, Amazon або Walmart мають саме розширення домену «.com», пише Forbes.
Його повна форма — dot Commercial — це домен верхнього рівня в системі доменних імен. Існують й інші популярні розширення доменів, такі як «.org» та «.net». Але для того, щоб розмістити бізнес-сайт в інтернеті та розраховувати на хороший органічний пошуковий трафік, краще мати розширення «.com».
Завжди вибирайте доменне ім’я, яке легко ввести та запам’ятати. Наприклад, уникайте використання таких сленгів, як «u» замість you, або слів із кількома варіантами написання, як-от «Xpress» замість Express. Надайте перевагу використанню слів, які відповідають бізнес-послугам або ідеям. Це зробить доменне ім’я простим і легким для запам’ятовування.
Крім того, будьте короткими. Зазвичай довгі доменні імена важко запам’ятати та ввести, і вони навіть впливають на результати пошуку. Доменне ім’я із загальною довжиною 6–14 символів — це хороша довжина.
Завжди намагайтеся вибирати ключові слова, пов’язані з бізнесом. Наприклад, якщо займаєтеся наданням автомобілів в оренду, можете зареєструвати свій домен під назвою carrental.com або carsonrent.com.
Це допомагає покращити пошуковий рейтинг і підвищує ймовірність того, що клієнти запам’ятають або шукатимуть його. Це тому, що люди шукають послуги, які вони хочуть вибрати.
Усі ці елементи є ще однією перешкодою для запам’ятовування доменного імені, тому уникайте їхнього використання. Навіть подвійні літери роблять доменне ім’я заплутаним і важким для читання.
Якщо використання цих елементів ускладнює запам’ятовування або читання доменного імені, його автоматично буде важко вводити та шукати. Це призводить до поганих результатів пошуку та поганих результатів для бізнесу. Крім того, поширювати доменне ім’я з вуст в уста іншим також буде важко.
Якщо компанія розташована в певній області чи регіоні, завжди додавайте назву міста, села чи області до імені домену. Це полегшить клієнту запам’ятати доменне ім’я. Приклад — Kyivcarsrental.com.
Також можете знайти географічне розширення домену. Тому краще пошукати його перед реєстрацією.
Завжди зберігайте ключові слова, пов’язані з бізнесом, перед доменним ім’ям. Переконайтеся, що дотримуєтесь своєї ніші. Копайте більше під час мозкового штурму.
Завжди проводьте дослідження, перш ніж реєструвати доменне ім’я. Переконайтеся, що не обираєте доменне ім’я з торговою маркою або авторським правом. Крім того, його не повинна мати жодна інша компанія. Це вбереже вас від юридичних проблем на пізніших етапах.