🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаТаке життя
1 квітня 2025, 08:08
2025-04-01
На Буковині прикордонники затримали програміста, який нібито намагався незаконно втекти в Румунію. На чию користь виніс рішення суд
Сторожинецький районний суд Чернівецької області 27 березня розглянув справу про адмінправопорушення, згідно з якою інженер-програміст нібито здійснив спробу незаконного перетину державного кордону в Румунію поза встановленими пунктами пропуску. Розповідаємо деталі історії.
Сторожинецький районний суд Чернівецької області 27 березня розглянув справу про адмінправопорушення, згідно з якою інженер-програміст нібито здійснив спробу незаконного перетину державного кордону в Румунію поза встановленими пунктами пропуску. Розповідаємо деталі історії.
Особливість справи в тому, що айтівець, якого прикордонники звинувачують у порушенні, перебува на відстані 35 км до лінії державного кордону України. Він до суду не з’явився, а суд своєю чергою не отримав доказів того, що програміст мав умисел дійсно незаконно втекти з України.
У цьому випадку як доказ провини IT-фахівця суду надано тільки протокол про адміністративне правопорушення, який засвідчує факт неправомірності дій і повинен містити дані про місце, час вчинення, суть правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Вивчивши зазначений документ, суд дійшов висновку, що сам по собі факт перебування чоловіка за 35 км до лінії державного кордону не свідчить про намір вчинити правопорушення.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів, які б підтвердили спробу незаконного перетину айтівцем держкордону: фото чи відеофіксацію з місця затримання чи руху транспортного засобу, схему місцевості з прив’язкою до місця спроби перетинання державного кордону.
Не отримавши відповіді на вказане питання суд вважає, що інформація про спробу перетинання кордону закладена у протоколі про адміністративне правопорушення, є припущенням, яке тлумачиться на користь особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Зважаючи на вказане, суд не знайшов доказів винуватості програміста в спробі незаконного перетину державного кордону з України в Румунію. Провадження закрили.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
«Недалеко от Николаева работаем с бариками». На Миколаївщні судили військового-програміста авіаційної ескадрильї, який «злив» дружині у месенджері місце дислокації Bayraktar. Ось, що йому за це було
Програміст у барі Дніпра купив бланк свідоцтва про народження дитини та, заповнивши його, нібито став багатодітним батьком із правом виїзду за кордон. Буковинські прикордонники виявили підробку і відправили айтівця під суд
Три інсайти від Міноборони про військовий облік жінок із 1 жовтня: чи дійсно треба ставати на облік усім, чи обмежується право на виїзд і чи каратимуть ухилянток
Чи справді військовозобов’язані чоловіки зможуть за певних обставин виїжджати за кордон. Відповідь від депутата Федієнка
З 1 вересня в Україні Мінекономіки разом з Мінцифрою планують запровадити програму «єВідрядження», яка дозволить виїжджати за кордон співробітникам компаній у ділові відрядження на 7 днів. Але це буде можливо за виконанням певних умов, зокрема сплати гарантійного внеску у 200 000 грн. Крім того, постанови КМУ, де б були прописані всі подробиці процедури, ще не має.
Олександр Федієнко, заступник голови комітету ВР з питань цифрової трансформації, розповів «5 каналу» свої міркування на цю тему.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі