Наталя ХандусенкоНавколо IT
4 жовтня 2023, 10:46
2023-10-04
UPD Український Projector Institute виходить на польський ринок. Про виклики розповів CEO Олександр Трегуб
Український онлайн-інститут Projector, в якому створюють вільну освіту для побудови кар’єри в ІТ та креативних індустріях, виходить на ринок Польщі. У планах до кінця 2023 року навчити від 50 студентів, але є певні виклики.
Український онлайн-інститут Projector, в якому створюють вільну освіту для побудови кар’єри в ІТ та креативних індустріях, виходить на ринок Польщі. У планах до кінця 2023 року навчити від 50 студентів, але є певні виклики.
Вихід на польський ринок для Projector розпочнеться 17 жовтня у Варшаві з проведення першої панельної дискусії серед топових спеціалістів польського ринку з компаній Apptension, Tonik та Doctor.one — у партнерстві з Google for Startup Campus. Це буде перша з низки подій у співпраці з Google, які спрямовані на обʼєднання професійного комʼюніті довкола актуальних тем та викликів.
«Бізнеси під час війни більше не можуть залишатись локальними. Ми всі вже є частиною глобального ринку, бо Україна це частинка європейської спільноти. Тому ми починаємо розбудовувати вільну українську освіту, робити її впізнаваною і сильною — в усьому світі. І починаємо з Польщі, де навчається і працює прекрасне креативне ком’юніті, в тому числі з випускників Проджектора. Тож ми віримо в те, що зможемо створити тут таку ж драйвову й активну освітню спільноту», — коментує Олександр Трегуб, CEO та співзасновник Projector Institute.
Польський Projector працюватиме за тією ж edtech-моделлю, за якою команда працює вже майже 9 років на українському ринку. Тобто польські студенти навчатимуться онлайн на практичних інтенсивних програмах з акцентом на практиці, роботі з реальними замовниками та за програмою, розробленою з урахуванням специфіки локального ринку.
Освітні програми в Польщі проходитимуть польською та англійською мовами, а викладати будуть експерти та топспеціалісти з польського ринку, для пошуку та співпраці з якими залучають локальну команду. Перші курси та воркшопи запустять з тем User Experience та Web Design для рівня beginner та junior. Пізніше до асортименту навчальних програм додасться і контент для middle+ аудиторії.
UPD 4.10.23 10:30
Як розповів Speka CEO Projector Олександр Трегуб, головною метою Projector Institute в Польщі є навчити від 50 студентів до кінця року та прокачати соцмережі. А протягом наступного року — вийти до рівня 200 активних студентів на місяць.
За словами Олександра Трегуба, найскладнішим викликом для Projector Institute буде неготовність мешканців Польщі присвячувати навчанню додаткових 10–15 годин поза робочим часом чи самостійна оплата таких курсів.
«За 2022 рік ми побачили, що вплив українського комʼюніті на сферу дизайну в Польщі уже відчутний та помітний, а наші спеціалісти складають потужну конкуренцію на ринку. Для нас пряма діяльність у Польщі — це насамперед можливість створювати нову хвилю східноєвропейського дизайну і поширювати принципи вільної освіти за межами України», — коментує Олександр Іванов, COO та співзасновник у Projector.
Польща стане першим виходом Projector на міжнародний ринок. У планах компанії є ще низка європейських країн, вихід в які розпочнеться з 2024 року.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.