💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовГаряченьке
2 листопада 2022, 10:08
2022-11-02
Опендатабот створює реєстр церков московського патріархату
З кінця лютого відкрито 23 кримінальних провадження щодо служителів церков під провадженням московського патріархату — від класичних агентів збору глибинної інформації до «коригувальників вогню в рясах».
17 січня 2022 вступила у дію оновлена версія статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Релігійні установи під керівництвом країни-агресора мали внести зміни до своєї офіційної назви та подати відповідні зміни до свого статуту або положення на реєстрацію в ЄДР. В назві установи в ЄДР з’явилась відповідна примітка.
Цікаво, що ще перед вторгненням рф лише 34 церкви офіційно мали ознаки зв’язків з патріархатом країни-агресора. У той самий час група депутатів партії ОПЗЖ буквально за два тижні до великого вторгнення звернулася до Конституційного суду, аби визнати виправлення до статті 12 недійсними.
Опендатабот перевірив зміни: 67 церков лише з Чернівецької отримали офіційну назву «РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАЛА ПРО ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ».
Загалом наразі в реєстрі є інформація про 109 таких релігійних установ. Чекаємо, що вимога щодо зміни назв буде виконана й рештою церков Московського патріархату в інших областях та постійно оновлюємо реєстр. Перевірити, під яким підпорядкуванням знаходиться храм та чи дотримується він законів та норм України, зокрема, статті 12, можна буде у переліку.