💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоУвійти в ІТ
3 квітня 2024, 10:18
2024-04-03
У червні обиратимуть ректора КПІ: уперше за понад 30 років університет отримає нового очільника. Як відбуватиметься конкурс?
Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» — один з провідних українських вищих навчальних закладів для отримання технічної освіти. Так, наприклад, у 2023 році КПІ посів перше місце серед вишів за кількістю вступників. З 1992 року ВНЗ очолює ректор Михайло Згуровський. У липні 2024 року у нього закінчується контракт з КПІ та відбудуться чергові вибори керівника університету.
«Ні. На це вже ні по закону, ні по совісті не маю права», — так Михайло Згуровський відповів в інтерв’ю «Українським Новинам» на запитання, чи збирається балотуватися у ректори КПІ. — «Уже зараз підростає молоде покоління здібних управлінців як на загальноуніверситетському рівні, так і на рівні великих підрозділів. Колективу важливо вірно визначитися з лідером, прозоро і демократично провести обрання і допомогти новому керівнику в його роботі».
Про конкурс на посаду ректора КПІ
У березні Міністерство освіти й науки оголосило конкурс на заміщення посади ректора Київського політехнічного інституту імені Сікорського. У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які володіють державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови (вільне володіння державною мовою першого або другого ступеня), мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років.
Строк подання заяв — два місяці з дня опублікування оголошення на офіційному сайті МОН — до 13 травня 2024 року. Сам конкурс відбудеться 11 червня.
Як проходитиме конкурс
Як повідомляють на сайті університету, у виборах ректора беруть участь усі науково-педагогічні працівники, яких насьогодні в КПІ 2474 особи, та інші працівники, яких налічується 305 осіб. Також представництво студентів, яке буде сформовано за результатами таємного обрання.
У кінці травня університет отримає від МОН список кандидатів, які подалися для участі у конкурсі. З того моменту почнеться спілкування кандидатів з виборцями.
Організаційний комітет затвердив головні критерії, яким має відповідати кандидат, але вони не обмежують свободу волевиявлення: це людські лідерські якості та здобутки, якими бажано володів майбутній ректор університету.
Розробник протеза руки, який переміг у SC-2020, заморозив проєкт через війну та готується до магістратури в Японії. Що буде?
КПІ-шник Антон Тихоненко, випускник-бакалавр, інженер-конструктор, переміг у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2020.
Через війну він заморозив своє розроблення, що може покращити якість життя людей, які мають вади розвитку або втратили кінцівку. Про це, а також свої плани він днями розповів у проєкті CAMPUS каналу «КПІмедіа».
Ми обрали найцікавіше.
«Сухо та убого, але солов’їною». Як викладач матаналізу КПІ потрапив у мовний скандал
У соцмережах з’явився скрін опитування викладача Київського політехнічного інституту Дмитра Насирова, де він пропонував студентам обрати, якою мовою йому проводити заняття. Однак такі його дії викликали хвилю обурення студентів та викладачів. Розповідаємо історію мовного скандалу в КПІ.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі