🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоШІ
13 березня 2024, 17:45
2024-03-13
Команда з ліцею КПІ створила ШІ-застосунок ConnectAbility, який навчає дітей мови жестів
Проєкт ConnectAbility від команди ліцею Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського переміг на українському етапі міжнародного хакатону Teens in AI. На ньому змагалися 10 команд підлітків, які розробили та презентували проєкти про використання ШІ для різних цілей.
Перше місце на хакатоні зайняв проєкт ConnectAbility від команди PL of KPI Igor Sikorsky, повідомляє Міносвіти.
ConnectAbility — це застосунок на основі штучного інтелекту, що навчає жестовій мові дітей із порушенням слуху. Він також може виконувати роль «голосового перекладача» завдяки вмінню розпізнавати й озвучувати жести.
Після перемоги на національному етапі, проєкт візьме участь у відборі на міжнародний етап хакатону Teens in AI. До фіналу конкурсу увійде лише 5 команд, які оберуть серед фіналістів із понад 40 країн.
Крім ConnectAbility до трійки переможців також увійшли wAIrriorMind та Fluentfingers.
wAIrriorMind — це ШІ-психолог для військових і ветеранів, що аналізує емоційний стан людини за її відповідями та фізичними показниками, а також надає рекомендації для поліпшення стану. Його створила команда BrAInly Squad.
Fluentfingers — це платформа від ORTificial Intelligence для школярів із порушенням слуху, яка перекладає навчальний аудіоконтент на жестову мову. Розробка є особливо цінною в умовах дистанційного навчання.
Зазначається, що перед конкурсом учасники протягом місяця відвідували тематичні воркшопи та лекції, під час яких дізналися про особливості роботи ШІ-систем, а також розвинули практичні навички, потрібні для реалізації власних ідей.
«В Україні росте покоління молодих стартаперів, які знають англійську, програмують на Python і розуміють, як розробляти AI-продукти без порушень прав людини. Просто уявіть, школярі віком 14-16 років уже мають власні прототипи застосунків для вирішення абсолютно різних проблем — від організації навчального процесу до подолання ПТСР у військових і ветеранів. Це фантастика. Упевнений, зовсім скоро ми побачимо, як вони беруть участь у найкращих світових виставках та залучають мільйони інвестицій на розвиток власних ідей», — сказав заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
Нагадаємо, що минулого місяця в КПІ відкрили смарт-лабораторію Digital Power Lab для дослідження відновлюваної енергетики. Цифрова лабораторія з використання і перетворення енергії сонячного випромінення працюватиме на основі сучасного обладнання Huawei.
«Льох для міських жителів». 17-тирічна хмельничанка створила екохолодильник: як він працює, де можна використати технологію та за що вона вдячна коронавірусу
Сімнадцятирічна випускниця Славутського ліцею на Хмельниччині, МАНівка Єлизавета Герасимчук, створила прототип екохолодильника, який працює від сонячних панелей та акумуляторів. Прототип дівчина презентувала на багатьох українських конкурсах та олімпіадах. Зокрема, попри повномасштабну війну росії в Україні, Ліза посіла третє місце у категорії Технічні науки, підкатегорія авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка, у фіналі щорічного Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, та може взяти участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах від МАН.
dev.ua вона розповіла подробиці розробки та наступні ідеї, а також свої плани на наукове майбутнє.