😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олег ОнопрієнкоВійна
11 березня 2025, 15:11
2025-03-11
РНБО звинувачує Signal в бездіяльності перед російськими кіберзагрозами
Рада національної безпеки й оборони України звинуватила месенджер Signal у бездіяльності перед російськими кіберзагрозами, що ускладнює боротьбу з ворожими атаками. Відповідну заяву зробив заступник Секретаря РНБО Сергій Демедюк під час міжнародного форуму з кібербезпеки.
Рада національної безпеки й оборони України звинуватила месенджер Signal у бездіяльності перед російськими кіберзагрозами, що ускладнює боротьбу з ворожими атаками. Відповідну заяву зробив заступник Секретаря РНБО Сергій Демедюк під час міжнародного форуму з кібербезпеки.
За його словами, росія активно використовує цифрові платформи для втручання у виборчі процеси, атак на критичну інфраструктуру та поширення дезінформації. «Захищатися — це вже минуле. Кібернаступальні спроможності зараз наша основна ціль, росіяни розуміють лише силу. Ми маємо дати відсіч ворогу разом з нашими партнерами», — наголосив Демедюк.
Однією з ключових загроз для безпеки, за словами представників РНБО, стала відмова Signal від співпраці з правоохоронними органами. Після арешту Павла Дурова у Парижі месенджер Telegram почав співпрацювати з державами для більш відкритої взаємодії з правоохоронними органами, що змусило російських кіберзлочинців перейти на Signal.
Відсутність взаємодії з правоохоронцями ускладнює виявлення та нейтралізацію атак. «Своєю бездіяльністю компанія погіршує здатність протидіяти російським загрозам. Ми сподіваємось, що Signal дослухається до нашого заклику», — додав Демедюк.
Генеральний директор Національного директорату кібербезпеки Румунії Дан Чімпеан зазначив, що проблема глобальна, і жодна країна не зможе самостійно впоратися з кіберзагрозами.
«Наївно думати, що західні демократії зможуть самотужки протистояти цим загрозам. Ви не можете виграти війну, якщо тільки захищаєтесь. Треба зміщувати фокус від стримання до швидкої відповіді на напад», — підкреслив він.
Керівник відділу з питань кіберзлочинності Ради Європи Александр Зегер звернув увагу на відсутність глобального лідерства у питаннях тиску на великі цифрові платформи. На його думку, це значно ускладнює координацію зусиль щодо протидії загрозам.
Лука Тальяретті, виконавчий директор Європейського центру компетенції з кібербезпеки, наголосив на необхідності створення технологічного суверенітету для Європи з урахуванням досвіду України.
«Нам потрібна синергія між європейськими країнами. Сьогодні Signal, завтра супутники — ми маємо забезпечити безпеку всього ланцюжка», — зауважив він.
Європа вже інвестує у розробку альтернативних технологій, які не залежать від закритих платформ. «Великі компанії декларують готовність до дискусій, але одній країні важко з ними домовлятись. Саме тому Європа вкладає кошти у розробку альтернатив», — зазначив Дан Чімпеан.
На форумі також обговорювалися шляхи покращення координації між країнами у сфері кіберзахисту та необхідність акценту не лише на обороні, а й на активних заходах протидії загрозам. За словами експертів, ефективне припинення діяльності хакерів має займати не більше 40 хвилин, що потребує оперативного реагування та злагодженості дій міжнародної спільноти.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».