Олександр КузьменкоДомени
8 грудня 2023, 12:36
2023-12-08
Ігрова компанія Gaijin з росії оскаржила домен українця, який зробив онлайн-магазин «за мотивами» War Thunder
Gaijin Games, «угорський» розробник відеоігр, що заснований у росії, подав скаргу до WIPO (Всесвітньої організації інтелектуальної власності) через домен warthundershop.com. Відповідачем у справі є українець Валентин Лаптєв.
Компанія подала скаргу 21 вересня. 9 жовтня WIPO звернулася до Лаптєва і почала розгляд справи. Повідомляється, що він не відреагував до встановленого терміну — 29 жовтня.
Про warthundershop
За доменом warthundershop.com досі працює магазин, який продає цифровий контент (преміумакаунти та різні ігрові набори) для War Thunder. Всі ціни вказані в рублях; крім Visa nf Mastercard, оплата також здійснюється за допомогою російських платіжних систем МИР, QIWI та Яндекс.
«Торгові марки, імена брендів та ілюстрації є власністю їхніх правовласників. Сайт не є публічною офертою. Warthunder.uno не є частиною Gaijin Network Ltd», — вказується у футері. А в користувацькій угоді стверджується, що сайт є «інтернет-магазином за мотивами гри War Thunder».
У ній також є цікаві формулювання, якими адміністрація намагалася зняти з себе відповідальність. «Гравець, користуючись сайтом, погоджується і розуміє, що все внутрішньоігрове майно можна придбати тільки в офіційному магазині War Thunder, розташованому за адресою https://warthunder.ru.com/shop/, і що всі витрачені на Ресурсі грошові кошти передаються на подальший розвиток інтернет-магазину з розважальною метою, усвідомлює все вищесказане, усвідомлює свої дії та перебуває при здоровому глузді та тверезої пам’яті».
Аргументи Gaijin й рішення WIPO
У справі вказується, що призначена група експертів «не має серйозних сумнівів», що власник сайту зареєстрував та використовував спірні доменні імена недобросовісно з наміром недобросовісно використати ділову репутацію Gaijin і її торговельної марки.
Також вказано, спірний домен зареєстровано 16 листопада 2022 року, а сайт містить «магазин гри позивача» та містить «магазин» для придбання ігрових предметів. «Спірне доменне ім’я веде на російськомовний вебсайт, що має чітко виражену торговельну марку WAR THUNDER, який пропонує придбати, як видається, ігрові предмети, пов’язані з відеогрою позивача», — йдеться у справі WIPO.
Там також вказується, що «зовнішній вигляд» warthundershop.com «дуже схожий на зовнішній вигляд вебсайту» від Gaijin. Цікаво, що в скарзі компанія з росії апелює до того, що War Thunder є «всесвітньо відомою і в неї грають по всьому по всьому світу вже понад десять років».
Gaijin також заявила, що спірне доменне ім’я відрізняється від його торговельної марки лише додаванням слова «shop», що «не зменшує ризик сплутування». Тому компанія попросила WIPO передати warthundershop в її користування.
У регулятора погодилися з тим, що warthundershop створили у шахрайських цілях із метою вигоди та передали права на домен компанії з російським корінням.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі