Наталя ХандусенкоВійна
6 листопада 2023, 18:21
2023-11-06
Розмінування із залученням технологій ШІ. Понад 470 000 гектарів угідь планують обстежити та очистити протягом чотирьох років
Інноваційні підходи та технології штучного інтелекту допоможуть повернути в господарське використання забрудненні мінами українські землі. А досвід України в розмінуванні згодом вплине на протимінну діяльність в усьому світі.
Інноваційні підходи та технології штучного інтелекту допоможуть повернути в господарське використання забрудненні мінами українські землі. А досвід України в розмінуванні згодом вплине на протимінну діяльність в усьому світі.
«Станом на 1 листопада щонайменше 264 мирні жителі загинули на мінах і понад 830 були покалічені або поранені після російського вторгнення. Якщо проблему мінування не вирішуватимуть ефективно, кількість жертв до 2030 року може становити 9000. Також забруднення зробило непридатною частину найцінніших сільськогосподарських угідь країни. Це вплинуло і на економіку України, і на продовольчу безпеку у світі», — розповіла міністр економіки України Юлія Свириденко американському виданню Time.
Український уряд співпрацює з американською компанією — експертом у сфері аналітики — big data Palantir щодо розроблення моделей, що визначатимуть, яке розмінування буде найефективнішим і найоптимальнішим, пише «Інтерфакс».
Про початок співпраці Palantir та уряду минулого місяця повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, ШІ-технологія допоможе ухвалювати дієві управлінські рішення та зекономить державі мільйони.
Крім того, в Україні випробовують створене українськими IT-фахівцями програмне забезпечення: використання точних супутникових зображень й алгоритмів із підтримкою ШІ.
«Протягом наступних трьох років ми побачимо фундаментальні зміни в тому, як відбувається гуманітарне розмінування в Україні, що вплине на протимінну діяльність в усьому світі», — упевнений керівник Програми протимінної діяльності ПРООН в Україні Пол Геслоп, який відзначив готовність й ініціативність українців у розвитку та застосуванні інновацій і технологій.
План пріоритетного повернення в Україну сільгоспземель передбачає першочергове обстеження, а в разі потреби — очищення й розмінування понад 470 000 га угідь. Його передбачається реалізувати протягом чотирьох років.
Історії айтівців, які повертаються до життя після ЗСУ, в новому відео-проєкті «З фронту в IT»