💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоСанкції
4 грудня 2023, 13:54
2023-12-04
Українські хакери знайшли докази, що санкції ЄС заважають росіянам виробляти БпЛА «Гранат-4»
Знайдені документи свідчать, що європейські санкції зривають держконтракт МО РФ на постачання комплексу БпЛА «Гранат-4», який було укладено в червні 2023 року з ТОВ «НВО Іжевські безпілотні системи».
Термін виконання контракту спливає 15.12.2023, але вже відомо, що його не буде виконано через неможливість постачання комплектуючих із країн ЄС. Про це повідомляє спільнота InformNapalm, яка отримала ці дані за допомогою хакерів групи «Кібер Спротив».
росія докладає масштабних зусиль на державному рівні, щоб забезпечити свою армію безперебійним постачанням дронів. Крім того, країна-окупант створює видимість, що санкції нібито ніяк не заважають цьому процесу, а «імпортозаміщення» успішно обходить санкційний тиск.
Зокрема на офіційному сайті sanctions.nazk.gov.ua повідомляється, що на ТОВ «НВО Іжевські безпілотні системи» накладено санкції Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, Нової Зеландії та України.
Оскільки підприємство продовжує свою діяльність і під його розширення навіть звільняють цілі торговельні центри, відбираючи у підприємців в Іжевську торгові майданчики, може скластися враження, що воно успішно долає санкційні обмеження. Але справжній стан справ виявився зовсім іншим, випливає із закритої документації.
Аналітикам InformNapalm вдалося знайти серед масиву документів, ексклюзивно отриманих від хакерів команди «Кібер Спротив», цікаву кореспонденцію щодо державних контрактів МО рф. В ній йдеться про неможливість виконати державний контракт із Міністерством оборони РФ (підписаний 06.06.2023 № 2323187940521412466233133) на виготовлення й постачання комплексу з безпілотними літальними апаратами «Гранат-4», оснащеного ґіростабілізованою оптико-електронною системою цілевказівки та спостереження.
Далі в офіційному листі наводиться цілий перелік санкційних обмежень, через які ТОВ «НВО «Іжевські безпілотні системи» не можуть закупити комплектуючі в країнах Європейського союзу і виконати контракт. І «Торгово-промислова палата Удмуртської Республіки» відповідає, що зазначені обставини можуть бути підставою для зміни умов контракту або його розірвання.
«Санкції сповільнюють роботу російського військово-промислового комплексу та ефективно перешкоджають швидкому збільшенню постачання зброї та передових технологій для російської армії, яка веде агресивну та окупаційну війну проти України. Однак росія постійно шукає нові шляхи обходу санкцій, що вимагає постійного моніторингу та запровадження нових ефективних обмежень з боку США, ЄС та інших країн», — зазначено в аналітиці InformNapalm.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)