🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Ігор Вишневський Навколо IT
28 листопада 2024, 09:30
2024-11-28
СЕО британської ІТ-компанії назвав Україну новою Кремнієвою долиною Європи, але вказав, чого нам при цьому не вистачає
СЕО і засновник британської ІТ-компанії Ruliad та ініціативи Project Ukraine Артур Корвін Пауеллс вважає, що саме стрімкий розвиток стартапів має шанс зробити Україну новою Кремнієвою долиною Європи, але на цьому шляху ми можемо потрапити у «пастку аутсорсу».
«У Європі є історія неймовірних стартапів. Mercedes-Benz — це стартап. Bosch — це стартап. Але чи зможете ви пригадати, коли був останній європейський стартап, який масштабувався на весь світ? Настав час визнати: Європа — це континент, який майже перетворився на музей. Багато країн нічого не створюють, а годуються своїм давнім минулим. Європа має шанс відродитися драйвом інновацій. Цей драйв їй може дати Україна», — висловив свою думку Артур Корвін Пауеллс у колонці для NV.ua.
Він також нагадав, що європейський континент за капіталізацією компаній на душу населення в 30 разів менш ефективний, ніж Америка.
Засновник ІТ-компанії Ruliad вважає, що Україна «має програмний код, якого не вистачає Заходу».
«Подібного немає у жодної західної країни. І є чудові фахівці. На жаль, багато хто з них потрапив до аутсорс-пастки. Працюючи на іноземні компанії, вони начебто добре заробляють. Але на Заході зарплати фахівців аналогічного рівня набагато вищі, тому що продукти, які вони виробляють, базуються в цих країнах. Ось чому так важливо робити в Україні свої продукти та масштабувати їх на весь світ, розвиваючи економіку своєї країни. Аутсорс-пастку можна використати проти неї самої: отриманий на аутсорсі досвід дозволить українцям звільнитися з неї», — додав британський айтівець.
На його думку, з розвиненою стартап-культурою Україна може стати «альтернативним центром тяжіння».
«Після закінчення війни в Україну ринуть величезні гроші, а отже, буде спокуса для корупції. Єдиний спосіб перемогти корупцію — „сіяти“ маленькі локальні grassroots — невеликі рухи, стартапи. Вони стануть магнітом, який притягуватиме й утримуватиме інвестиції — без цього фінансовий потік скоро вичерпається, оскільки інвестори швидко втратять інтерес. Зараз той момент, коли потрібно закладати перше насіння, щоб коли війна закінчиться, почалося зростання», — зазначив Артур Корвін Пауеллс.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.