🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаВійна
8 листопада 2023, 09:00
2023-11-08
«Система залишається такою, як вона є». У Раді прокоментували смартмобілізацію та можливість демобілізації
Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснив, що являтиме собою смартмобілізація, про яку нещодавно говорив віцепрем'єр Михайло Федоров.
По-перше, у військовозобов’язаних з’явиться більше можливостей для внесення даних онлайн. Проте, за словами Веніславського наразі, немає сенсу вважати, що мобілізація здійснюватиметься в електронному вигляді. «Смартмобілізація» більшою мірою передбачає, що закон України про Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних та призовників, ухвалений ще у 2017-му році, запрацює на повну потужність.
По-друге, у громадян буде інтерактивний доступ до своїх персональних даних в електронному кабінеті, де можна буде вказати інформацію про освіту, сімейний стан, стан здоров’я, професію, а також обрати потенційно цікаву військово-облікову спеціальність, за якою він хотів би служити. Також — деякі процедури в рамках проходження військово-облікової комісії в форматі черги.
«Ці зміни направлені на те, щоб зробити процес максимально комфортним і зручним для військовозобов’язаного, враховувати побажання щодо спеціальності й місця служби. Але це виключно інтерактивний формат подачі документів і актуалізація інформації. Сама ж система мобілізації залишається такою, як вона є», — зауважив Веніславський в інтерв’ю виданню Telegraf.
Водночас він зауважив, що наразі не бачить підстав для демобілізації. «Йде повномасштабна конвенційна війна. Історія показує, що під час таких війн демобілізація до завершення бойових дій, як правило, не здійснюється. Так, дане питання обговорюється, ведуться гарячі дискусії, але говорити про якісь рішення на цю мить не доводиться», — зізнався Веніславський.
За його словами, щоб предметно розглядати можливість демобілізації, потрібно розуміти мобілізаційний ресурс. «Військовослужбовців, які зараз перебувають на фронті, необхідно кимось замінити, а для цього потрібно здійснити ряд великих і складних дій», — уточнив він.
Також Веніславський зауважив, що нині удосконалили діяльність військово-лікарських комісій (ВЛК) на законодавчому рівні. Зокрема, передбачили можливість проходження комісії не лише в спеціалізованих лікарських закладах, а й у цивільних. Уже сформовано перелік мереж, де можна пройти загальну ВЛК або, у разі отримання поранення, пройти обстеження на непридатність до військової служби або на обмежену придатність.
Також удосконалено питання, пов’язані з відпочинком військовослужбовців. «Ми передбачили можливість отримання відпусток до 30 днів основних і плюс — додаткові за сімейними обставинами. Аспекти грошового забезпечення теж були допрацьовані», — зазначив нардеп.
«А жінок чому випустили? Несправедливо». Айтішники - про заклик секретаря РНБО не ховатися за жіночими спідницями у відповідь на петицію про виїзд чоловіків
Нещодавно у РНБО відреагували на петиції про дозвіл виїжджати чоловікам з України. Таких петицій було вже три, і остання набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі