💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаВійна
20 серпня 2022, 09:05
2022-08-20
Міноборони і Генштаб пропонують скоротити список професій, представниці яких мають стати на облік. Чи залишаться там айтішниці?
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр у п’ятницю, 19 серпня, повідомила, що Генеральний штаб ЗСУ пропонує скоротити список спеціальностей і професій, представниці яких мають стати на облік військовозобов’язаних.
Маляр пояснила, що, виходячи з досвіду розгортання частин ЗСУ та інших військових формувань, в Україні немає гострої необхідності збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Водночас в українській армії залишається потреба у спеціальностях та фахівцях у сферах медицини, радіотехніки і харчових технологій.
За словами заступниці міністра, Головне управління персоналу Генштабу пропонує внести такі зміни в законодавство:
скоротити список спеціальностей та/або професій, після отримання яких жінки беруться на облік військовозобов’язаних відповідно до нинішніх потреб ЗСУ;
запровадити добровільну постановку на військовий облік представниць спеціальностей із доопрацьованого списку;
визначити, що організація взяття жінок на облік розпочнеться не раніше, ніж за місяць після закінчення особливого періоду в Україні.
За словами чиновниці, обов’язковість військового обліку жінок з відповідними спеціальностями — це норма закону Про військовий обов’язок і військову службу, яку Міністерство оборони та Генеральний штаб не можуть змінити.
«Якщо буде змінено цю норму, Міноборони і Генштаб її виконає. Від себе ми підготували пропозиції щодо цих змін у бік добровільності, й наш варіант законопроєкту перебуває зараз на погодженні в інших міністерствах — такий порядок. Але ухвалювати рішення буде парламент», — додала Маляр.
Заступниця міністра також заявила, що з 2014 року жодна жінка не потрапила на фронт примусово, а лише за її згодою.
Нагадаємо, 1 жовтня 2022 року представниці деяких професій і спеціальностей мають стати на облік. Після цього на них як на військовозобов’язаних також поширюватиметься обмеження на виїзд.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)