Студенти Луцького національного технічного університету створили аксесуар для безпеки дітей. Розробка перемогла на конкурсі стартапів: як вона працює
Еліна Приходько та Наталія Пись під науковим керівництвом Олени Суринович перемогли в IV конкурсі стартап-проєктів «Спробуй і ти».
Студенти поєднали технології QR-коду та 3D-друку для створення унікальних аксесуарів для безпеки дітей.
Це брелок із QR-кодом, де міститься особиста інформація його власника, ім’я дитини та контакти батьків, інші важливі особливості. Так, якщо дитина загубиться або опиниться в небезпечній ситуації, люди зможуть допомогти їй і віднайти батьків.
Брелоки зроблені з PLA пластику і є безпечним і повністю біорозкладним протягом 12 років, оскільки складається з цукру з тростини, кукурудзяного крохмалю та молочної кислоти.
Водночас автори соціального проєкту отримали співфінансування на виготовлення прототипів (товарних зразків) проєктних креативних виробів і взяли участь у тренінгах із формування підприємницьких ідей, бізнес-моделювання та цифрових інструментів ведення бізнесу від міжнародної команди експертів проєкту Create Creative Entrepreneurs.
Зокрема, на отримані кошти від конкурсу вже був напрацьований дизайн виробу у вигляді брелока; розробляються інші дизайнерські рішення; придбані компоненти для виробів і 3D-принтерів; знайдені інвестори, що нададуть місце на хмарному сервері.
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.