Марія БровінськаСтартап
17 квітня 2023, 12:40
2023-04-17
Студент із Житомира розробив проєкт мобільної платформи для дослідження води. Чим корисний та унікальний пристрій
Проєкт мобільної платформи для проведення геодезичних та екологічних досліджень води розробив студент третього курсу Житомирської політехніки Микита Нєвєдров.
Проєкт мобільної платформи для проведення геодезичних та екологічних досліджень води розробив студент третього курсу Житомирської політехніки Микита Нєвєдров.
Над своєю роботою Микита працював приблизно три місяці.
«Суть роботи платформи в тому, що вона може швидко та якісно проводити вимірювання кислотності води. І не лише кислотності, — каже керівниця проєкту Марія Гриневич. — Ми швидко можемо дізнатися про якість води на конкретній точці у водоймі. Аналогів такої платформи немає».
За словами Микити, наводна платформа досліджує якість води.
«Вона може вимірювати температуру, кислотність та глибину в певній точці водойми. Всі ці показники вона записує на SD карту, а потім всі ці дані можна обробити й візуалізуватина комп’ютері за допомогою спеціальних програм», — розповів Микита «Суспільному».
Микита є учасником наукового гуртка «Автоматизація та мехатроніка».
«Виникало багато труднощів, але я думав, як розв’язувати ці проблеми та користувався допомогою викладачів», — говорить Микита.
«Він загорівся ідеєю створити таку платформу, ми були раді йому допомогти. Ідея була повністю його, але він консультувався, якщо у нього були якісь запитання і щось було незрозуміле. Або просто хотілося поради, то він звертався і ми йому допомагали. Ось такий чудовий результат ми маємо», — кажеМарія Гриневич.
Микита презентував цей проєкт на міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black sea science», де здобув сертифікат другого ступеня. Участь у конкурсі брали студенти з 12 країн світу.
«Після завершення роботи над проєктом, у мене з’явилася можливість взяти участь у конкурсі „Black Sea Science“. Я вирішив скористатися цією можливістю і показати іншим учасникам мою розробку. Унікальність розробки полягає в тому, що це така мобільна платформа, яка дає змогу легко проводити екологічні дослідження водойм і робити оцінку якості води. Це потребує мало ресурсів і мало часу для проведення таких досліджень», — поділився Микита.
На цьому Микита не планує зупинятися і продовжить удосконалювати мобільну платформу.
«Надалі ця робототехнічна платформа може бути оснащена спеціальним модулем, який дозволяє вимірювати рівень радіаційного забруднення. Я вважаю, що це буде важливий етап модернізації даної установки. В післявоєнний час це буде актуально і можна буде за допомогою таких модернізацій дуже легко і просто проводити аналіз якості води», — каже хлопець.
«Зараз війна і ми будемо мати складні наслідки, — говоритьМарія Гриневич. — Зокрема і наслідки екологічні. Дана платформа допомагає виявляти забруднення у водоймі. Це можуть бути забруднення різного характеру і ми можемо за допомогою такої платформи їх виявляти та вживати певних дій, щодо очищення цієї водойми».
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Киянин зібрав суперпотужний повербанк для ТрО та сконструював модульні «акумулятори-LEGO» для ЗСУ. У планах — конкурент Delfast та ELEEK
Киянин Стас Волна до війни займався виробництвом, ремонтом і переобладнанням електротранспорту. У воєнний час його профіль діяльності трохи змінився ― чоловік робить унікальні модульні повербанки для військових, які можна з’єднувати як конструктор і які точно не будуть зайвими й у мирному житті. А нещодавно Станіслав із партнерами розробили суперпотужний непромокальний повербанк для столичної тероборони, аналогів якому в Україні поки що немає.
Винахідник розповів dev.ua про свої винаходи та перспективи їхнього застосування.