💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаСтартап
11 листопада 2022, 09:39
2022-11-11
«Світлячки» для ЗСУ. Винахідник із Вінниччини виготовляє бліндажні ліхтарі для військових: фото
Вінничанин Руслан Мельник, який раніше працював артистом пародійного жанру, після початку повномасштабної війни змінив профіль діяльності та пригадав, що має старенький 3D-принтер, який купив ще на початку пандемії та друкував на ньому підставки для телефонів. Тепер же вирішив виготовляти на ньому «Світлячки», або, як їх урешті назвали українські військові — бліндажні ліхтарі.
Майстерню облаштував прямо на балконі квартири. Придбав 3D-пластик, літій-іонні акумуляторі, неодимові магніти, модулі зарядки для type-c і micro-usb і почав майструвати.
Корпуси для ліхтариків винахідник друкує на 3D-принтері. У роботі також використовує деякі деталі з перегорілих LED-лампочок. У кожному «Світлячку» по чотири світлодіоди, що живляться від акумулятора. Заряджається пристрій за допомогою USB: від розетки, паувербанка тощо.
За словами Руслана, пристрій може безперебійно працювати приблизно сім годин, а заряджається він близько двох. Кожен ліхтар вінничанина має магніт, щоби його можна було чіпляти до будь-якої металевої поверхні. Нерідко, продовжує він, військові забивають цвях на стелі бліндажа й уже до нього прикріплюють «Світлячка».
«Уперше я зробив такі ліхтарі для себе, щоб користуватися ними на нічній риболовлі, а вже після повномасштабного наступу почав виготовляти їх і для ЗСУ, — розповідає Руслан Мельник. — Це нескладна у виготовлені річ, однак вона дуже потрібна у бліндажах. Двох таких із головою вистачить, щоб освітити весь», — каже він.
Необхідні для виготовлення матеріали вінничанин спочатку закуповував лише за власні кошти. Пізніше почали підтримувати знайомі волонтери або підприємці, які могли, наприклад, знаходити й передавати йому перегорілі LED-лампочки.
За весь час майстер зробив близько 300 таких ліхтарів. «Я б хотів більше, але в мене дуже старий і повільний 3D-принтер. Є проблема з місткістю моєї майстерні — на балконі особливо не розгуляєшся», — сміється Руслан.
Зараз він має понад сто замовлень на такі ліхтарі. «Мені постійно телефонують хлопці з фронту, Нацгвардії, тероборони, з деокупованих міст і прості цивільні. Я хочу їм усім допомогти, але не маю такої можливості», — розповідає майстер.
Вінничанин сподівається, що в найближчому майбутньому йому вдасться придбати більш сучасний принтер, здатний одночасно друкувати по дві деталі та зі значно більшою швидкістю.
Також винахідник шукає приміщення під нову майстерню. «Можливо, мої ліхтарі не такі гарні, як на заводах, але мені точно за них не соромно. Хлопцям із дівчатами світло, комфортно, а значить своє призначення вони виконують добре», — кажу Руслан.
Ініціативу Руслана Мельника можуть підтримати всі охочі. Для цього йому можна передати 3D-пластик, літій-іонні акумулятори з потужністю не нижчою за 2300 мА/год, неодимові магніти, модулі зарядки для type-c і micro-usb.
Також ви можете підтримати проєкт вінничанина фінансово: 4149 6293 5333 8155 — Мельник Руслан Миколайович.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.