Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Стас ЮрасовГаряченьке
25 липня 2022, 17:13
2022-07-25
Жінка втратила 29 000 гривень, просто переглядаючи Telegram-канал з пошуку житла. Як це було
27 травня 2022 року постраждала переглядала інформацію в чат-боті Телеграм — шукала житло. Там же вона натрапила на посилання щодо можливості виплати державної допомоги по безробіттю у зв`язку із введенням в країні воєнного стану.
27 травня 2022 року постраждала переглядала інформацію в чат-боті Телеграм — шукала житло. Там же вона натрапила на посилання щодо можливості виплати державної допомоги по безробіттю у зв`язку із введенням в країні воєнного стану.
Сама віддала дані
Перейшовши за вказаним посиланням, на екрані побачила повідомлення, що наразі з абонентом зв`яжеться представник ПриватБанку. Постраждала підняла слухавку та слідуючи вказівкам бота натиснула цифру «1». Після чого їй запропонували ввести ПІН-код та на екрані телефону з`явилось відповідне вікно. Тоді постраждала вела свій ПІН-код. Операцію було завершено.
Після чого постраждала повернулась до перегляду інформації в чат-боті Телеграм з пошуку житла.
Скільки втратила
В цьому ж чат-боті раптом з`явилась інформація від його учасників з приводу того, що посилання щодо надання державної допомоги по безробіттю, яке знаходиться вище, розміщено шахраями.
Прочитавши це, постраждала відразу ж змінила ліміт свого карткового рахунку на зняття коштів в розмірі 200 грн (27 травня 2022 року о 13.44 год) та заблокувала свій рахунок (27 травня 2022 року о 13.55 год)
Однак, нібито за кілька хвилин після зміни ліміту з карти було двома операціями списано грошові кошти в розмірі 24 000 грн (27 травня 2022 року о 13.53) та 4 000 грн (27 травня 2022 року о 13.54).
Ніхто не допоміг
Постраждала відразу ж зв’язалася з представниками КП «ПриватБанк», однак вони порадили звернутись до правоохоронних органів.
27 травня 2022 року постраждала звернулась до відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Пізніше представники поліції повідомили, що під час розгляду її заяви ознак, які б свідчили про вчинення кримінального правопорушення, виявлено не було.
Тому постраждала звернулась до суду, щоб примусити поліцію внести відомості про злочин до ЄРДР. Суд підтримав її заяву.
Зловмисник підробляв посвідчення журналістів видання «Business Компаньон». Місяць тому у нас просив допомогу «колега» саме з таким документом
Кіберполіція Києва викрила зловмисника, який виготовляв та підробляв журналістські посвідчення. Місяць тому до редакції dev.ua за грошовою допомогою під час війни звернувся журналіст, який пред’явив посвідчення видання «Business Компаньон». Саме підроблені посвідчення цього видання вилучили правоохоронні органи. Чим закінчилася історія з журналістом, чатайте в нашому матеріалі.