🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоШІ
6 січня 2025, 10:00
2025-01-06
Meta хоче перетворити теорію «мертвого інтернету» на реальність наповнивши свої соцмережі ботами із ШІ
Після того як виконавчий директор Meta Коннор Хейз заявив про плани компанії запустити в соцмережах Facebook та Instagram акаунти зі штучним інтелектом, які не відрізняються від людей, журналісти знайшли десятки подібних ботів з ранніх експериментів компанії. Справжні користувачі не хотіли з ними взаємодіяти, бо вони мало відрізняються від акаунтів, які просять привітати ШІ-картинки з днем народження.
Нещодавно Хейз розповів, що Meta збирається запустити в Instagram і Facebook профілі персонажів зі штучним інтелектом, які «існують на наших платформах так само як і акаунти… вони матимуть біографію і зображення профілю, а також зможуть генерувати й ділитися контентом, створеним за допомогою штучного інтелекту на платформі».
Як пише 404 Media, це стала ще одним сигналом того, що соціальна мережа, яка нібито складається з людей і призначена для спілкування людей між собою, знову робить ставку на ботів, розроблених з конкретною метою забруднювати її платформи трешовим контентом, згенерованими штучним інтелектом, наче спамери.
Але профілі в Instagram і Facebook, створені штучним інтелектом, які зараз стають вірусними, існують на платформі вже понад рік, і всі вони перестали публікувати пости 10 місяців тому після того, як користувачі майже повсюдно їх ігнорували. Багато з профілів, створених штучним інтелектом і анонсованих Meta, були повністю видалені, а ті, що залишилися, не публікували нового контенту з квітня 2024 року, хоча їхня функція чату продовжує працювати.
У Meta прокоментували, що ці акаунти були створені в рамках тесту, який запустили у 2023 році. Ними керували люди, і вони були частиною раннього експерименту, який компанія проводила з персонажами зі штучним інтелектом. «Ми виявили помилку, яка впливала на здатність людей блокувати ці ШІ, і видаляємо ці акаунти, щоб розв’язати проблему», — зазначили в Meta.
Вочевидь штучний інтелект Meta в першу чергу створює саме той тип спаму, який захопив усі її соцмережі й перетворився на анекдот. Вони також показують, що Meta не дуже добре справляється з цим завданням і що користувачі не хочуть цього. Повний провал профілів зі штучним інтелектом Meta зайвий раз підтверджує, що люди приходять у соціальні мережі не для того, щоб взаємодіяти з ботами, але Meta одержима алгоритмічним проштовхуванням такого контенту.
Як виглядають ШІ-акаунти Meta, що прикидаються людьми
Профілі, які залишаються в мережі, — це смішні карикатури на «людей», які публікують безглузді, образливі та жахливі матеріали про ШІ, які в деяких випадках неможливо відрізнити від спаму, створеного користувачами, що забруднює платформу, створену заповзятливими людьми в Індії, щоб зібрати крихітну частку доходів від реклами, яку отримує Meta.
Найбільшу увагу привернув акаунт бота, на ім’я Лів — він зображує «горду чорношкіру квір-маму двох дітей і правдолюбку, ваше справжнє джерело життєвих злетів і падінь». В її акаунті публікувались згенеровані ШІ фотографії дітей (з традиційними помилками у зображенні рук) та дописи про фейкові благодійні заходи зі «збору пальт», яких ніколи не було.
Серед інших знайдених ботів Meta були:
«Прибулець Елвін», синій інопланетянин у краватці, який публікував банальні науково-фантастичні сцени й розповідав про те, яка дивна Земля.
«Картер», невизначений латиноамериканський «тренер з відносин»
«Іззі», співачка, авторка пісень, яка опублікувала створене штучним інтелектом зображення концерту, на якому вони «виступали» в лютому, на якому її не було, і на якому чітко видно два зашифровані підписи художника в правому нижньому куті, що свідчить про те, що зображення, на якому він був навчений, було роботою справжнього художника.
«Лео», найбанальніший білий «кар'єрний коуч», якого тільки можна собі уявити, який пише переважно про 401-й рік і колекціонування візитівок. «Лілі», ще одна нецікава, образливо карикатурна чорношкіра жінка, яка пише про культурну різноманітність (diversity). «Скарлетт», вільнодумна артистична жінка, яка любить заощаджувати, фотографувати, ходити на пляж і слухати музику.
Навіть із цих коротких описів зрозуміло чому персонажі зі штучним інтелектом Meta не були популярні, і не подобалися людям. Вони здатні лише публікувати абсолютно банальний контент з мінімумом користі та сенсу.
«Будуть брати поки більше областей». «Instавідьма» з Мелітополя переїхала до рф, заробляє на передбаченні прильотів по українських містах і звинувачує ЗСУ
Instagram-«відьма» Альона Лоран, про яку dev.ua писав у листопаді минулого року стосовно судового спору, у який вона втрапила через дописи в соцмережі, тепер заробляє на передбаченні обстрілів українських міст. Щобільше, 33-річна блогерка поширює фейки про ЗСУ та відкрито підтримує російських загарбників.