💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовСтартап
11 серпня 2023, 12:01
2023-08-11
Картка Trustee Plus дозволяє українцям вивести гроші з криптовалюти. Майже 20 000 юзерів з початку серпня. Інтерв'ю із засновником Вадимом Грушою
З початку серпня в Україні з’явилась віртуальна криптовалютна платіжна картка на базі криптогаманця Trustee Plus. Через те, що вона дала змогу українцям выводити крипту в фіат, карта одразу почала набувати популярності. За трохи більше ніж тиждень карткою вже обзавелися, за даними компанії, майже 20 000 користувачів. Наступний milestone — 200 000 юзерів картки до кінця року.
Оператором гаманця є литовська компанія Trustee Global UAB. Картковий проєкт Trustee Plus — це наступний крок у розвитку гаманця Trustee Wallet. Ця ітерація вже розрахована на більш масовий ринок.
Наприклад, на людей, які іноді отримають крипту у якості винагороди, чи використовують криптовалюти як один з варіантів вкладання грошей.
Trustee Wallet та Trustee Plus — різні застосунки, які між собою не звʼязані. Wallet більш складний для використання і вимагає більше знань про блокчейн технології, а Plus проста у використанні — як звичайний банківський застосунок.
Сам Trustee Wallet існує ще з 1 травня 2019 року і має вже більше 1 млн користувачів. Головний офіс розробки знаходиться у Вінниці.
Ми поспілкувалися під час конференції iForum із двома співзасновниками Trustee Вадимом Грушою (мажоритарний власник) та Ксенією Житомирською (головний розробник, СТО, мінорітарій). Вони розповіли про внутрішню кухню компанії. Ось основі тезиси, які ми дізналися у Вадима. Інтерв’ю з Ксенією — попереду.
Як швидко зростає кількість користувачів картки
Вадим каже, що цифра зростала фактично з першого для старту. Були періоди, коли люди додавалися сотнями за годину. І тисячами в день.
Скільки користувачів до кінця року хочете бачити
Вадим: «200 000 користувачів»
Як почати користуватися
Завантажити мобільний застосунок Trustee Plus; зареєструватися (можна навіть через «Дію»); отримати віртуальну картку; додати картку до гаманця Apple Pay або Google Pay.
За рахунок чого буде зростати кількість користувачів
Вадим: «За рахунок того, що це дуже затребуваний продукт: в людей багато крипти на руках, і нормальних методів її використання не існує».
Заробіток сервісу
Це комісія у розмірі 0,5% за конвертацію криптовалют.
Хто партнер випуску картки
Це польська Quicko. Вадим каже, що це польський платіжний інститут з ліцензією EMI, який дозволяє випускати ці картки. «Ми — ліцензований постачальник послуг з обороту віртуальних активів, тобто virtual asset service provider. Ми з ними запартнерились і зробили проєкт, де наші користувачі можуть випустити цю картку», — підкреслює Вадим.
Тобто Trustee Plus фактично працює згідно з європейських правових норм, як європейська компанія, яка дозволяє використовувати свої картки по всьому світу, у тому числі і в Україні.
На карті є позначка Mastercard, який, як глобальний гравець із процесингу транзакцій, забезпечує работу Quicko та його партнера. Обмінюється крипта на Євро. А потім вже і на гривню, якщо треба.
Чому Trustee знайшов вихід, а інші українські гравці — ні.
Вадим: «Ми це зробили, тому що у нас дуже сильна технічна команда. Тобто від моменту прийняття рішення до реалізації пройшло не так багато часу. В принципі, продукт на ринку тільки один рік і один місяць».
У Trustee є ангельський інвестор. Хто він
Звати його Назар Курочко. Він є засновником групи компаній GigaGroup (GigaTrans; GigaCenter; GigaCloud).
Як познайомилися
Вадим: «У нас були деякі бізнес-зв’язки ще з минулого, і ми з ним знайомі років 12. І в певний момент, коли ми вже зрозуміли, що нам треба підсилення, він інвестував в нас кошти».
Сума поки не розголошується. «Тому що ми все ж таки маємо піти в історію з фандрейзингом, і треба правильно вибудовувати комунікацію», — каже Вадим.
Компанія планує підняти на першому етапі приблизно $3 млн.
Куди далі
Вадим: «Наступний крок — це стати такими ж корисними і зручними для кожного європейця».
А там конкурентів багато
Вадим: «Вони є, але локальних конкурентів обмаль, тільки декілька глобальних. Зрозуміло, що глобальні слабко підлаштовуються під локальні ринки. І на зростаючому ринку їх легко обігрувати. Якщо говорити про карткові рішення, то конкуренція слабка, дуже слабка. Якщо говорити в цілому про продукти, які дозволяють користуватися криптою здійснюючи торгівлю, то зрозуміло, що вона вища, але все одно це декілька десятків гравців».
Як реагує Нацбанк
Вадим: «Ми з Нацбанком не взаємодіємо, ми взаємодіємо з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Приймаємо участь в обговоренні нових законодавчих ініціатив, які вони пропонують.
Коли Мінцифра ініціювала введення криптовалюти в законодавче поле, була чітка мета для цього, а зараз з НКЦПФР її не видно. І у нас немає якоїсь операційної фінансової діяльності в Україні».