Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоВійна
27 лютого 2024, 14:45
2024-02-27
У Рівному розробили наземні дрони для евакуації поранених, які оснащені камерами та можуть долати відстань до 2 км
Рівняни розробили наземний гусеничний дрон для евакуації поранених військових із поля бою. Серійне виробництво таких безпілотників є одним із напрямів діяльності міської громадської організації «Вовчий Яр».
Рівняни розробили наземний гусеничний дрон для евакуації поранених військових із поля бою. Серійне виробництво таких безпілотників є одним із напрямів діяльності міської громадської організації «Вовчий Яр».
«Два гусеничні наземні дрони мають багато функцій, але найголовніша — це евакуація поранених із поля бою. Це дуже складна й важлива проблема на сьогодні. Перший дрон зробили у Харкові. Це ініціатива взводу „Рівняни-Гонор“, його командира Олексія Губанова. Гроші для цього дрону, оскільки він був саме для нашого взводу, рік тому ми збирали в Рівному. Сьогодні він на ремонті», — розповів «Суспільному» заступник голови ГО «Вовчий Яр» Ігор Проценко.
Дрони на дистанційному керуванні й оснащені камерами. Можуть їздити на відстань до двох кілометрів. Працюють на акумуляторах.
Джерело: «Суспільне»
Ігор Проценко зауважив, що перший і другий дрон мають різні модифікації. Запчастини, з яких створили перший дрон — китайські та фактично зникли з ринку: «Рік тому ми цього не передбачали, тому зробили висновки. І другий дрон створили в Рівному, він складається із більш доступних компонентів. Тому ми презентуємо прототип той, що буде запускатися в серію. Є рівненські підприємці, бізнесмени, які підтримують нашу ініціативу. Однак дронів має бути дуже багато, тому підтримка волонтерів, благодійників, меценатів нам дуже потрібна. Для України — це унікальна розробка».
Джерело: «Суспільне»
Співзасновник ГО» Вовчий Яр» Денис Магадов додав: «Ціна однакова з повітряними дронами. Усе залежить від того, чим він буде всередині облаштований, які в нього будуть характеристики».
Він також розповів про досвід створення першого наземного гусеничного дрона: «Дуже довго складали, бо не було до нього запчастин. Це довгий процес, але ми отримали машинку, яка їздить і може виконувати функції. Він маневровий, завдяки гусеницям йому не страшне ні болото, ні підйоми нагору, ні спуски вниз».