💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
28 вересня 2023, 10:18
2023-09-28
Тернопольські ентузіасти розробили безпілотну універсальну платформу для евакуації поранених і не лише. Як вона працює
Підприємець із Тернополя разом із командою ентузіастів спроєктували та виготовили універсальну гусеничну платформу RAS1. Вона може використовуватись для евакуації поранених і для інших цілей.
Ігор Чайківський створив гусеничну безпілотну універсальну платформу для виконання різних робіт на передовій, пише Auto 24.
Однією з основних функцій RAS1 є евакуація поранених з поля боя. Це може бути, як на самій платформі, на закріплених ношах, так і методом волочіння, закріплюючи пластикові санки з пораненим до платформи.
Технічні характеристики
Тяглові можливості до 15 тонн. Це може бути евакуація БРДМ (7 т), БТР-80 (13,5 т) чи автомобіля КрАЗ-255 (11,9 т).
Розрахована на перевезення однотонної поклажі — це може бути доставлення боєприпасів на лінію вогню, термоси з їжею, коробки з медикаментами, бідони з водою або ж інше майно.
На платформі можна встановити 14,5-мм кулемет чи міні-вогнеметну установку.
Платформу можна комплектувати одним акумулятором на 65 000 мА/г, якої вистачає на 4 години, чи трьома такими батареями.
Про виготовлення
Гідромотор та гідропомпу замовляють в Італії або Болгарії, мікропроцесори та мікроконтролери йдуть з Тайваню, гусениці з кевларовим кордом китайські. А ось механічну частину виготовляють на місці.
Про плани
Попереду повноцінне дрібносерійне виробництво. У перспективі планується розгорнути сучасне дрібносерійне виробництво. Для цього вже готується цех площею 400 кв. м, де вже до кінця листопада мають виготовити перші 20 одиниць RAS1. З часом щомісячний обсяг виробництва розраховують довести до 50 універсальних платформ.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)