🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоGameDev
2 серпня 2023, 13:17
2023-08-02
Вчитель інформатики, художник і студент Могилянки зробили мобільну гру Uanamon. Вона схожа на Vampire Survivors і нагадує вестернерам про війну
Українська студія Wowky Games випустила в Google Play свою дебютну гру Uanamon: Rugly Invasion. Вона показує уявний світ дівчинки, яка ховається у підвалі від обстрілів.
У команду розробників входить викладач інформатики Володимир, художник Микола та студент Києво-Могилянська академія Кирило, який написав музику до гри
Українська студія Wowky Games випустила в Google Play свою дебютну гру Uanamon: Rugly Invasion. Вона показує уявний світ дівчинки, яка ховається у підвалі від обстрілів.
У команду розробників входить викладач інформатики Володимир, художник Микола та студент Києво-Могилянська академія Кирило, який написав музику до гри
Геймплей Uanamon: Rugly Invasion нагадує відомий інді-хіт Vampire Survivors, проте самі розробники говорять, що надихалися іншим подібним проєктом — Magic Survival.
Як розповів Володимир у коментарі dev.ua, вона лягла в основу їхньої гри, головною ідеєю якої були злі потвори, що нападають на своїх сусідів — чітка паралель з вторгненням росії в Україну.
В Uanamon: Rugly Invasion дівчинка Софія, яка ховається у підвалі від ракетних обстрілів, малює уявного друга — Драколика. Він стає на захист уявного світу дівчинки, країну Юанамона, від нападу жахливих монстрів з країни раглі. Згодом, героїв та мап у грі стає більше, бо все більше дітей з різних куточків України починають малювати своїх персонажів, які долучаються до протистояння.
Як і у vampire-лайках, в Uanamon потрібно маневрувати серед орд ворогів, яких персонаж самостійно розстрілює різними вміннями, а також збирати монетки, купляти нові вміння та прокачувати старі. З унікальних особливостей в грі є магазин, нескінченні предмети та прокачка.
Uanamon: Rugly Invasion виділяється приємним артом, щемким прологом та колоритним туторіалом.
Як Wowky Games розробляли гру
За словами розробників, вони створили Uanamon: Rugly Invasion для нагадування світу про війну в Україні, розповсюдження української культури та гарного дозвілля.
«Я більше року викладав „Розробку ігор“ дітям, планував влітку 2022 року ввійти в геймдев на позицію Unity Developer’a або Game Designer’a. Але почалась війна. І я вирішив зробити це в моменті. Після кількох співбесід зрозумів що мені це не підходить і вирішив робити свою гру», — згадує Володимир
За його словами, найбільше розробці гри заважали війна та брак досвіду. Розробнику було складно перемикатися між обов’язками геймдизайнера, програміста та бізнес-менеджера.
Художнику Миколі було важко дотримуватися єдиного візуального стилю, а також шукати матеріали для гри.
«[Було складно добитися] щоб кнопочки, персонажі та ефекти гармонійно працювали разом. Також важко було збирати меми для гри, вигадувати жартівливі, саркастичні назви, імена героїв тощо. Поєднати важку тему про війну та меми, які народились в цей час — це теж нелегка робота», — пояснює він
Створювати музику для Uanamon Кирилу найбільше ускладнювали блекаути, які «скорочували віртуальний день» і заважали поєднувати навчання, роботу та розробку гри.
«Це хардкорне випробування — проєкти не зберігались, апаратура псувалась, постійні обстріли та величезна кількість інших факторів не дозволяли приділяти достатню кількість уваги», — нарікає хлопець
Він додав, що вперше працював над саунд-дизайном для гри, що виявилося неабияким челенджем, але дало йому чимало досвіду.
На сьогодні розробники хочуть зосередитися на просуванні проєкту. За їх словами, це «окрема наука» і її опанування буде дужим корисним для майбутніх ігор команди.
Зараз Uanamon: Rugly Invasion має більше сотні завантажень в Google Play й оцінку 4.9 з 5 зірочок на основі 45 відгуків. В Apple Store гра знаходиться на 134 місці в жанрі Action і має оцінку 4.8 з 5 зірочок на основі 20 відгуків.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі