Україна підписала угоду про співпрацю з державами IT-коаліції, в яку партнери вклали більше 20 млн євро. Які умови
Перша угода у межах коаліцій спроможностей.
Перша угода у межах коаліцій спроможностей.
Україна і держави — учасниці ІТ-коаліції з кіберзахисту підписали угоду про співпрацю, повідомили у Міністерстві оборони України.
Документи підписали Естонія і Люксембург (країни-лідери), а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та, власне, Україна. Це перша угода у межах коаліцій спроможностей.
Також Велика Британія завершила процес приєднання до ІТ-коаліції, підписавши Декларацію про наміри. Міністр оборони України Рустем Умєров впевнений, що вдасться залучити ще більше партнерів для цифровізації українського війська.
Угода про співпрацю закріплює наміри держав-учасниць надавати допомогу Україні протягом наступних 6 років та разом розбудовувати взаємосумісну ІТ-інфраструктуру Міністерства оборони та ЗСУ.
Нагадаємо, що до ІТ-коаліції входить спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») під керівництвом Естонії та Люксембургу. Її мета — підтримати Міністерство оборони України та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки. Внески в ІТ-коаліцію зробили Естонія (500 000 євро), Люксембург (10 млн євро) та Нідерланди (10 млн євро). Литва та Латвія передали матеріальну допомогу у вигляді ліцензій та обладнання. Також Україна входить до ряду інших коаліцій, серед них коаліція винищувачів, танкова коаліція, коаліція з посилення безпеки Чорного моря тощо.