🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олег ОнопрієнкоВійна
21 березня 2025, 08:20
2025-03-21
Україна та Чехія формують супутникове угруповання «Сузір’я» для оптичної розвідки
Політична домовленість про створення оборонного кластера між урядами Чехії та України була досягнута ще в жовтні 2022 року. В межах цієї ініціативи розпочався спільний космічний проєкт, метою якого стало формування моніторингового супутникового угруповання.
Політична домовленість про створення оборонного кластера між урядами Чехії та України була досягнута ще в жовтні 2022 року. В межах цієї ініціативи розпочався спільний космічний проєкт, метою якого стало формування моніторингового супутникового угруповання.
У своєму блозі на ресурсі «Мілітарний» головний редактор чеського видання Armadni Novini повідомив, що основу «Сузір’я» склали супутники типу TROLL, до яких у перспективі приєднаються нові чесько-українські апарати.
Перший супутник TROLL, створений чеською компанією TRL Space, вийшов на орбіту у січні цього року. Його ключова особливість — вбудована гіперспектральна камера з 10-сантиметровим об’єктивом, яка дозволяє отримувати знімки земної поверхні з роздільною здатністю менше ніж 5 метрів на піксель.
Наступним елементом угруповання стане супутник Drak, який розробляється чеськими компаніями у співпраці з українськими фахівцями. Головним інтегратором проєкту є TRL Space.
Drak матиме іншу конфігурацію порівняно з TROLL — він буде створений на більшій платформі та оснащений високоточним оптичним обладнанням. Його камера працюватиме у видимому спектрі та зможе передавати зображення з роздільною здатністю менше одного метра на піксель.
Через міркування безпеки технічні характеристики супутника, включаючи вагу (від 50 до 150 кг) та інші параметри, залишаються засекреченими.
Маск передумав. Засновник SpaceX заявив, що термінали супутникового зв’язку Starlink ніколи не будуть використовувати «як розмінну монету», і більше не збирається їх вимикати для України
Супутник Притули надасть Україні безперебійний доступ до даних за будь-якої погоди. Що про нього відомо
«Фонд Сергія Притули» придбав супутник ICEYE для України. Технології супутника дозволять робити знімки території країни попри хмарність, дощ, сніг, туман, задимленість чи нічний час.
Погляд з космосу. Як комерційні супутники допомагають Україні у війні
У війні, яку веде Україна проти російських окупантів, неабияку допомогу надають комерційні супутники, що допомагають відстежувати переміщення ворожих військ та дають доступ Києву до розвідданих, які колись належали лише кільком урядам.
Детально про це пише The Wall Street Journal. Ми обрали найголовніше.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі