😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаВійна
5 травня 2022, 10:31
2022-05-05
EOS Макса Полякова надала Україні можливість отримувати високоточні супутникові знімки завдяки комерційній угоді з GEOSAT
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника та отримує ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2. Зважаючи на ризики інформаційного порядку денного в умовах військової агресії, повідомлення про угоду з’явилося у публічному просторі лише зараз.
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника та отримує ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2. Зважаючи на ризики інформаційного порядку денного в умовах військової агресії, повідомлення про угоду з’явилося у публічному просторі лише зараз.
GEOSAT 2 став першим супутником, який вже передає оперативні дані спостереження за територією України виключно для використання нашою країною. Супутник знаходиться на орбіті та дозволяє отримувати дані з надвисокою роздільною здатністю, раніше недоступною для України. Він також надає можливість отримувати знімки на відстані 100 кілометрів від державних кордонів України. Виведений на орбіту у січні 2022 року український супутник «Січ-2-30» має у рази меншу роздільну здатність.
Таким чином, Україна посилила спостереження з орбіти за своєю територією. Це стало можливим завдяки угоді про передачу супутникових даних EOS, засновником якої є Макс Поляков, міжнародний підприємець та меценат.
Стратегічне партнерство EOS та GEOSAT 2 зміцнює потенціал космічної розвідки України та допомагає збільшити ефективність захисту території країни, а також підвищує якість збору даних про збитки, які завдала населенню та економіці військова агресія російської федерації. Дані також можна використовувати для вирішення завдань в аграрному секторі, лісовому господарстві та інших галузях.
«Реальні виклики, з якими зіткнулася Україна, показали нестачу якісних супутникових знімків для багатьох напрямів. Наш доступ до GEOSAT 2 буде корисним для всіх галузей економіки України, які використовують супутникову аналітику у своїй діяльності в довгостроковій перспективі. Однак дуже важливим є доступ до супутникових даних саме для оперативної військової розвідки», — каже засновник EOS, міжнародний підприємець та меценат Макс Поляков.
«Україна має активізувати розробку власних технологій, які б дозволили посилити безпеку країни. Не залежати від зволікань міжнародних партнерів або багатомісячного підписання контрактів з іноземними компаніями. А самим створювати сучасне озброєння та бути готовими будь-якої миті захищати свою країну та українців. Я готовий інвестувати у військові та розвідувальні технології, спрямовані на зміцнення безпеки України», — наголосив Макс Поляков.
Система GEOSAT 2 надає високоякісні та економічно вигідні послуги клієнтам по всьому світу. Супутник працює на сонячно-синхронній орбіті з середньою висотою 620 км з місцевим часом висхідного вузла (LTAN) 10 годин 30 хвилин, що дозволяє отримувати дані із частотою середнього часу повторного відвідування два дні по всьому світу (один день у середніх широтах).
EOS (www.eos.com) — частина інвестиційного портфоліо Noosphere Ventures — надійний глобальний постачальник супутникової аналітики на основі штучного інтелекту. Технології компанії охоплюють рішення дистанційного зондування Землі для прийняття обдуманих рішень у сферах сільського господарства, видобутку корисних копалин, нафти, безпеки та оборони, а також інших сферах.
GEOSAT (https://geosat.space/) — компанія, що займається спостереженням за Землею, постачальник зображень та інформаційних продуктів із власних супутників та супутників компаній-партнерів. Визначаючи своїми пріоритетами клієнтоорієнтованість, оперативність та гнучкість, GEOSAT надає своїм клієнтам по всьому світу індивідуальні рішення, що базуються на високоякісних зображеннях.
Супутник Притули надасть Україні безперебійний доступ до даних за будь-якої погоди. Що про нього відомо
«Фонд Сергія Притули» придбав супутник ICEYE для України. Технології супутника дозволять робити знімки території країни попри хмарність, дощ, сніг, туман, задимленість чи нічний час.
Більше супутників для України, канадський проєкт «Південмашу» на NEO біржі, ядерний реактор DARPA та інші новини космічного тижня
Щосуботи ми готували для вас із любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та зарубіжжя. Але зараз наша любов та безмежна повага — Збройним силам України та бійцям територіальної оборони, які віддають свої життя у боротьбі за незалежність нашої країни. Слава Україні!
Погляд з космосу. Як комерційні супутники допомагають Україні у війні
У війні, яку веде Україна проти російських окупантів, неабияку допомогу надають комерційні супутники, що допомагають відстежувати переміщення ворожих військ та дають доступ Києву до розвідданих, які колись належали лише кільком урядам.
Детально про це пише The Wall Street Journal. Ми обрали найголовніше.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі