🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГроші
3 квітня 2025, 13:28
2025-04-03
Український фонд Roosh Ventures вклався в американський стартап Gable, який розробляє платформу управління даними
Американський стартап Gable залучив $20M у раунді Series A. Серед інвесторів — український фонд Roosh Ventures. Gable створив першу платформу управління даними, що дозволяє розробникам програмного забезпечення та даних поетапно створювати та управляти якісними даними.
Американський стартап Gable залучив $20M у раунді Series A. Серед інвесторів — український фонд Roosh Ventures. Gable створив першу платформу управління даними, що дозволяє розробникам програмного забезпечення та даних поетапно створювати та управляти якісними даними.
Раунд очолив фонд Crane Venture Partners за участі Zetta Venture Partners, Databricks Ventures, B Capital, Capital One Ventures, In-Q-Tel (IQT) та ангельських інвесторів, включаючи Барра Мозеса та Трістана Хенді, повідомляє український фонд Roosh Ventures.
Платформа Gable вирішує важливу проблему сучасного управління даними, впроваджуючи те, що компанія називає «Shift Left» для даних. Замість того, щоб управління даними було виключно відповідальністю нижчих рівнів організацій, обробка даних стане спільною відповідальністю між виробниками, командами платформ даних та споживачами. Платформа Gable побудована навколо «контрактів на дані» — угод на основі API між розробниками програмного забезпечення, які володіють вихідними джерелами даних, і розробниками/аналітиками даних, які їх споживають. Ці контракти працюють зі структурованими, напівструктурованими та неструктурованими даними, створюючи фундамент якості, який краще відповідає сучасним застосуванням бізнес-аналітики (BI) та штучного інтелекту (AI).
«Так само, як DevOps передав операційну відповідальність розробникам, а DevSecOps вбудував безпеку в процес розробки, ми впроваджуємо фундаментальні зміни в тому, як організації управляють якістю даних та управлінням через Data DevOps», — сказав Чад Сандерсон, гендиректор та співзасновник Gable. «Переходячи на контроль якості даних на етапі їх створення, ми усуваємо витратний цикл виправлення зламаних конвеєрів, усунення невідповідностей та налагодження проблем на нижчих рівнях».
Підхід «Shift Left» перетворює команди з обробки даних із реактивних центрів витрат на проактивних творців цінності, дозволяючи організаціям з моменту початку створювати якісніші активи даних.
«Найцікавіші трансформації в індустрії відбуваються тоді, коли відповідальність переноситься ближче до розробників коду. Як Wiz змінив гру у сфері безпеки, так Gable змінює правила в роботі з даними. Їхній „Shift Left“ підхід дозволяє створювати якісні дані одразу — в момент їхнього народження. Відомо, що понад 60% часу AI-спеціалістів іде на підготовку даних. І саме тому дані вже стали „нафтою“ нашого часу — компанії інвестують мільйони в їхню обробку. Gable не просто в тренді — вони будують інфраструктуру, яка стане критично важливою частиною розвитку AI», — коментує Андрій Тимовський, Principal у Roosh Ventures.
Прихильники Gable відзначають швидше вирішення проблем з даними, з початковими результатами, що свідчать про покращення часу щодо вирішення інцидентів до 70%, тоді як цикли розробки функцій, залежних від даних, прискорюються майже на 50%.
Компанія використає нові інвестиції для прискорення розвитку продукту та розширення команди, щоб задовольнити зростаючий попит на інструменти співпраці з даними. Gable тісно співпрацює з кількома клієнтами, зокрема Glassdoor, Grab та x15ventures, венчурним підрозділом Commonwealth Bank of Australia, для вдосконалення своєї платформи, яка демонструє значні покращення якості даних і продуктивності команди.
Roosh Ventures — це венчурний фонд, який інвестує у стартапи на стадіях від Pre-seed до Series А у різних індустріях, фокусуючись переважно на сфері корпоративних SaaS-рішень, fintech, геймінгу та продуктах на базі AI. Roosh Ventures співінвестує у перспективні технологічні компанії разом з великими всесвітньовідомими фондами та орієнтується на ринки ЄС та США. За понад три роки свого існування фонд проінвестував у такі відомі стартапи як Deel, TheGuarantors, Oura, Pipe, Alma, Playco, Dapper Labs, Arkis та понад 40 інших компаній. Фонд має офіси у Києві, Парижі та Лондоні.
Український фонд Roosh Ventures проінвестував стартап Gladia із Франції, який розробив перший багатомовний інструмент для транскрипції аудіо в реальному часі
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.