🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоУвійти в ІТ
28 травня 2024, 17:41
2024-05-28
УКУ відкриває нову спеціалізацію з робототехніки. Перший набір заплановано на вересень 2024 року
Факультет прикладних наук Українського католицького університету відкриває нову спеціалізацію з робототехніки, яка передбачає набір курсів для опанування навичок програмування для створення роботів і роботизованих систем.
Факультет прикладних наук Українського католицького університету відкриває нову спеціалізацію з робототехніки, яка передбачає набір курсів для опанування навичок програмування для створення роботів і роботизованих систем.
Над створенням і розробкою спеціалізації працювала команда Факультету прикладних наук УКУ разом із Національним університетом «Києво-Могилянська академія». Студенти програми матимуть спільні курси онлайн та наживо, повідомляє університет.
Навчання відбуватиметься у трьох напрямках: робототехніка, компʼютерна інженерія, embedded-розробка. Серед обовʼязкових дисциплін спеціалізації є «Фундації прикладної фізики», «Цифрові схемотехніки» та «Embedded-розробка». Студенти додатково матимуть можливість прослухати курси «Теорія керування», «Теорія сенсорів», ROS, «Комп’ютерний зір», «Людино-машинна взаємодія», «Кінематика і динаміка роботів», «Автономна робототехніка», «Комп’ютерні інтерфейси», «Edge AI/ML» та багато інших.
Керівником програми стане Олег Фаренюк — викладач кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій, доцент Факультету прикладних наук УКУ. За його словами, спеціалізація є логічним продовженням розвитку напряму компʼютерної інженерії на факультеті, який сформувався на базі лабораторії «Робототехніки». Зважаючи на зацікавлення серед студентів та великий запит на фахівців у сфері робототехніки від компаній, команда вирішила відкрити нову спеціалізацію.
Фото: УКУ
Фахівці у сфері робототехніки є важливими також у процесі реабілітації людей з інвалідністю, поранених та їхній реінтеграції у повсякденне життя.
«Для виготовлення, до прикладу, біонічних протезів потрібні фахівці з компʼютерної інженерії. Адже зчитування сигналів з мʼязів — це дуже складна комп’ютерно-інженерна задача. Потрібно знати, як виміряти сигнал, правильно його зчитати, зрозуміти й відтворити за допомогою невеликого компʼютера, який розміщений у протезі, — це все вимагає ґрунтовної кваліфікації. Частину з цього ми вивчатимемо на курсах спеціалізації з робототехніки. Звісно, вироблення протезів — це мистецтво, до якого долучаються фахівці з різних сфер, зокрема медичної. Але навіть адаптація протеза під людину вимагає спеціаліста, який орієнтується у робототехніці», — каже координатор програми.
Для забезпечення практичної складової навчання в УКУ діє лабораторія «Робототехніки».
Випускники нової спеціалізації після 4 років в УКУ навчання отримають дипломи державного зразка та зможуть продовжити навчання на магістратурі.