💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
21 вересня 2023, 15:24
2023-09-21
3D-принтер, лазер, VR, робототехніка. На Житомирщині запрацювали 17 STEM-хабів для дітей
У серпні в 14 громадах Житомирщині запрацювали 17 STEM-хабів. Діти можуть їх вільно відвідувати та вивчати там сучасне цифрове обладнання, опановувати 3D-моделювання, створювати роботів тощо.
17 STEM-лабораторії створені в закладах середньої та професійно-технічної освіти області, які зможуть відвідувати учні й інших навчальних закладів. Учителі можуть домовлятися з адміністраторами STEM про відвідування локації для проведення певного уроку або ж, навпаки, для створення на базі хабу певного гуртка з опанування цифрових технологій, робототехніки тощо, повідомляє Житомирська ОДА.
Кожен STEM-hub обладнаний:
наборами робототехніки;
3D-принтерами;
комплектами мікроконтролерів;
комплектами окулярів віртуальної реальності;
лазерними та фрезерними верстатами;
проєкторами;
ноутбуками.
Діти вже створюють своїх перших роботів, програмують їх і споглядають за своїми творіннями. Вони вчаться працювати з лазерними та фрезерними верстатами, знайомляться з іншими світами через VR-окуляри, які можуть їх відправити на прогулянку з інопланетянами або до підводного світу Океанії.
STEM-лабораторії створені в межах кроссекторального проєкту In Touch Ukraine Foundation за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
«Льох для міських жителів». 17-тирічна хмельничанка створила екохолодильник: як він працює, де можна використати технологію та за що вона вдячна коронавірусу
Сімнадцятирічна випускниця Славутського ліцею на Хмельниччині, МАНівка Єлизавета Герасимчук, створила прототип екохолодильника, який працює від сонячних панелей та акумуляторів. Прототип дівчина презентувала на багатьох українських конкурсах та олімпіадах. Зокрема, попри повномасштабну війну росії в Україні, Ліза посіла третє місце у категорії Технічні науки, підкатегорія авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка, у фіналі щорічного Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, та може взяти участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах від МАН.
dev.ua вона розповіла подробиці розробки та наступні ідеї, а також свої плани на наукове майбутнє.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».
Якою буде нова інформатика в школах із вересня. У нас є інсайд
На початку навчального року 2022 в 50 українських школах запустять пілот: інформатика по-новому. А з вересня 2023 року новий курс повинен запрацювати у всіх українських школах.