В США розглядають можливість розділити компанію Google після визнання її монополістом в сфері онлайн-пошуку
Близько двох третин загального доходу Google надходить від пошукової реклами. У 2020 році він становив понад $100 млрд.
Близько двох третин загального доходу Google надходить від пошукової реклами. У 2020 році він становив понад $100 млрд.
Міністерство юстиції США розглядає розділ Alphabet, материнської компанії Google, після того, як суд визнав, що підрозділ Google монополізував онлайн-пошук та рекламу, повідомляє Bloomberg.
Якщо Мінюст просуне свій план поділу, найімовірнішими одиницями для продажу стануть операційна система Android та веб-браузер Chrome від Google. Чиновники також розглядають можливість примусового продажу AdWords, платформи, яку компанія використовує для продажу текстової реклами.
Менш суворі варіанти включають примус Google до обміну великим обсягом даних з конкурентами та заходи щодо запобігання отриманню нею несправедливої переваги в продуктах ШІ, заявили джерела. Також уряд, швидше за все, вимагатиме заборони на той тип ексклюзивних контрактів, які були у центрі його справи проти Google.
Нагадаємо, що згідно з ухвалою американського суду, оголошеною в понеділок 5 серпня, Google незаконними діями придушив конкуренцію та отримав монополію на онлайн-пошук і пов’язану з ним рекламу.
Позов проти Google був поданий Міністерством юстиції США у 2020 році, на підставі контролю над приблизно 90% ринку онлайн-пошуку. В заяві сказано, що Google зазвичай платить понад $10 млрд на рік за привілей розміщувати рекламу у своєму онлайн-пошуковику, забезпечуючи доступ до постійного потоку даних користувачів. Обвинувачі зазначають, що саме це допомогло зберегти її позиції на ринку. І, це, за словами прокурорів, означало, що інші компанії не мали можливості чи ресурсів, щоб суттєво конкурувати.
Це один із кількох позовів, які були подані проти великих технологічних компаній, оскільки антимонопольні органи США намагаються посилити конкуренцію в галузі. Генеральний прокурор США Меррік Гарленд привітав це рішення як «історичну перемогу для американського народу».
Юристи Google, які захищали компанію, зазначили, що користувачів приваблює пошукова система компанії, тому що вони вважають її корисною, і що Google інвестує, щоб зробити її кращою для споживачів.
Alphabet заявила, що планує оскаржити це рішення. Однак суддя, який розглядає цю справу, наказав обом сторонам розпочати підготовку до другої фази, яка включатиме пропозиції уряду щодо відновлення конкуренції, включаючи можливий запит про розділ.
Своєю чергою федеральні антимонопольні органи подали інші незавершені позови проти великих технологічних компаній, включаючи Meta Platforms, яка володіє Facebook, Amazon.com і Apple Inc, звинувачуючи їх у незаконній монополії.