🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоСтартап
24 квітня 2024, 12:30
2024-04-24
В Україні з'являться експериментальні стартап-школи. Що це за проєкт
Уряд ухвалив постанову про впровадження експериментального проєкту зі створення мережі стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів на базі закладів вищої освіти та наукових установ.
Він має посилити співпрацю університетів і науково-дослідних установ із бізнесом, що сприятиме збільшенню частки наукомістких стартапів та інноваційної продукції в Україні за ключовими напрямами, повідомляє Forbes Україна.
Експеримент передбачає створення шість стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів. На базі яких ЗВО та наукових установ їх буде створено вирішуватиметься в конкурсному доборі Міносвіти. Відбір і старт проєкту заплановано на початок літа 2024.
наявність інноваційної інфраструктури на базі закладу вищої освіти, наукової установи;
досвід співпраці з приватним сектором; потенціал розвитку екосистеми стартапів закладу вищої освіти.
Очікується, що мережа стартап-шкіл допоможе в тестуванні наукових проєктів, пошуку та залученню інвесторів, наданні фінансової підтримки на початковому етапі розвитку стартапу. У майбутньому планується залучити до проєкту якомога більше університетів та наукових установ всієї України.
Нагадаємо, що раніше в МОН підписали меморандум про співпрацю з американською компанією з розробки ПЗ для технологій штучного інтелекту Palantir, яка другий рік надає українському уряду свої ШІ-інструменти.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.