Учені хочуть «розтопити» Місяць, щоб на ньому було зручніше будувати дороги і посадкові смуги
Науковці прийшли до можливого розв’язання важливої проблеми.
Науковці прийшли до можливого розв’язання важливої проблеми.
Учені планують «розтопити» місячний пил, щоб зробити супутник Землі доступнішим для досліджень, повідомляє журнал Scientific Reports.
Одним з найбільших викликів для космічних агентств, які планують встановити бази на Місяці, є пил. Він пошкоджує скафандри, забиває механізми, перешкоджає роботі наукових інструментів та ускладнює переміщення, а в перспективі — будівництво доріг.
Науковці придумали можливе розв’язання цієї проблеми. Вони показали, що місячний пил можна розплавити за допомогою великої лінзи для формування стабільних доріг та посадкових майданчиків.
Науковці експериментували з дрібнозернистим матеріалом EAC-1A, який був розроблений як аналог місячного ґрунту. Використовували лазерний промінь діаметром 50 мм для нагрівання пилу до приблизно 1°C і його розплавлення. Вони утворили зигзагоподібні трикутники діаметром близько 600 см, які можна об’єднати для створення твердих поверхонь на великих ділянках місячного ґрунту. Це може служити основою для майбутніх доріг та посадкових площ.
Виготовлення кожної невеликої геометричної структури триває приблизно годину, тому створення посадкової площі розміром 100×10 метрів займе близько 10 днів.
Щоб застосувати цей метод на Місяці, дослідники визначили, що потрібно доставити на Місяць лінзу площею близько 2,37 квадратного метра, яка б служила концентратором сонячного світла замість лазера. Лінза може бути виготовлена з полімерної фольги, яку можна скрутити в рулон для спрощення транспортування. Однак пил все ще буде становити проблему для самої лінзи.