💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаSpaceTech
28 квітня 2023, 08:51
2023-04-28
США створять інтернет в космосі. Як працюватиме інтернет і навіщо він потрібний
Космічні сили США хочуть створити космічну «зовнішню мережу», яка дозволить військовим супутникам і мережам спілкуватися ефективніше.
За словами полковника Еріка Фелта, директора з архітектури та інтеграції в офісі отримання космічного простору ВПС, Центр аналізу космічних бойових дій нещодавно завершив свій початковий план щодо можливостей у рамках проєктування сил транспортування космічних даних.
«Зовнішня мережа — це інтернет у космосі, — сказав Фелт 26 квітня на віртуальній конференції C4ISRNET. — Основна ідея полягає в тому, що якщо я датчик або супутник у космосі, мені не потрібно турбуватися про те, як мої дані потраплять туди, куди їм потрібно».
Ця робота є частиною розробки можливостей систем супутникового зв’язку та датчиків майбутнього, що знадобляться військовим. За словами Фелта, в огляді було розглянуто, як Космічні сили можуть використовувати поєднання традиційних мереж SATCOM і комерційних супутників, щоб забезпечити доставлення даних до місця призначення.
«Це дуже важливо, тому що це дає нам команди та контроль у реальному часі та доступ до наших даних, які ми не завжди маємо сьогодні», — сказав Фелт.
Цей гібридний підхід до поєднання комерційних і військових мереж SATCOM з різними рівнями безпеки пропонує «ширший погляд» на те, як дані можуть переміщатися в космосі за допомогою кількох шляхів підключення.
Фелт сказав, що, оскільки служба планує використовувати майбутні системи, вона розглядає, як краще включити можливості комерційних компаній і міжнародних союзників. Він зазначив, що певні підходи, такі як зниження рівня класифікації певних програм або створення менших супутників, можуть полегшити залучення нових партнерів.
«Якщо ми можемо робити щось на секретному або навіть нижчому несекретному рівні, це полегшить інтеграцію з союзниками та партнерами, — сказав Фелт. — Використання невеликих супутників лише полегшує роботу. Дрібний партнер може набагато легше та швидше створити маленький супутник, ніж великий».
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
NASA запустило космічний апарат Capstone на орбіту Місяця. Він дозволить розрахувати орбіту для майбутньої американської навколомісячної станції Gateway.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі