UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Олександр КузьменкоВійна
15 квітня 2026, 17:12
2026-04-15
Українські оператори марнують дрони-перехоплювачі через мотоциклістів: «Якби ці люди платили за кожний пройо*аний дрон, у них би не було грошей на пальне»
Український військовий і командир екіпажу БпЛА розповів, що операторам дронів-перехоплювачів іноді доводиться підривати свої безпілотники просто в повітрі, бо вони зреагували на гучний звук мотоцикла чи мопеда.
Український військовий і командир екіпажу БпЛА розповів, що операторам дронів-перехоплювачів іноді доводиться підривати свої безпілотники просто в повітрі, бо вони зреагували на гучний звук мотоцикла чи мопеда.
Про це він розповів автору YouTube-проєкту «10 тупих запитань» Сергію Мірошніченку. За словами командира екіпажу БпЛА, коли спостережні групи повідомляють про звук двигуна внутрішнього згорання (ДВЗ), в операторів дронів-перехоплювачів з’являється відповідна позначка на інтерактивній карті.
«А фактично це цей придурок на мопеді… І ти вже не можеш повернути дрон, бо ти просто не знаєш… Треба набирати висоту й підривати його [перехоплювач], бо ти просто нічого не можеш зробити. Дякуючи цій людині», — сказав військовий.
Він пояснив, що коли оператори бачать на екрані ціль, вони не знають, чи вона хибна, чи ні, бо мають лише акустичне підтвердження.
«Якби ці люди платили за кожний пройо*аний дрон, думаю, ніхто б так не їздив. У них би не було грошей на пальне», — резюмував командир екіпажу БпЛА.
Ввести відповідальність за гучний звук вихлопу авто та мотоциклів в Україні хотіли з початку повномасштабного вторгнення. У 2023 році у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9564, який передбачає відповідальність за керування транспортом із перевищенням допустимого рівня шуму. Він передбачає штрафи від 17 000 грн до 34 000 грн і позбавлення водійських прав на пів року. Проте проєкт закону досі не поставили на голосування.
У березні 2026 року в Іванівській сільській територіальній громаді, що на Вінниччині, повідомили про численні скарги від жителів на мотоцикли з прямопотоковими глушниками, які спричиняють гучне ревіння транспортного засобу. Влада громади зазначила, що розглядає реквізицію таких мотоциклів на користь ЗСУ.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.