💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
12 червня 2023, 16:50
2023-06-12
Вінничанин розробив деревʼяні будинки, які можна забрати як конструктор за 72 години. Ось як це виглядає
Вінничанин Анатолій Скорбач, власник будівельної компанії SAP, створив конструкцію дерев’яних будинків, які можна звести без спецтехніки та бригади будівельників за 72 днів. Його історію зняли «20 хвилин». Ось подробиці.
На фабриці SAP виготовляють овальні будинки з цілісної деревини або з клеєного бруса. Будинки можуть бути різної площі, починаючи з маленьких 31 м² в один поверх, наступний розмір на 45 м², потім площею в 52 м², до 84 м² і так далі.
При збільшенні площі зазвичай конструктори збільшують діаметр, а всі сегменти лишають однаковими.
«Цей будинок збирається в цілому як конструктор. Це є так званий домокомплект і зібрати його може сама людина з дружиною чи з дітками», — зазначив Анатолій.
Як зібрати
Усі елементи, які виглядають як деревʼяні бруси невеликого розміру, скріплюються між собою за допомогою киянки.
Нею забивають деревʼяний «метелик», змащений силіконом, і розщепити зʼєднані між собою деревʼяні деталі вже майже неможливо.
«Тобто як інструмент у збиранні будинку вистачить однієї киянки», — зазначає Анатолій.
Після того, як брус забили, всі щілини будівельники обробляють спеціальним еластичним герметиком, який не пропускає навіть повітря.
Про фундамент
Фундамент для будинку потрібен, як каже автор, найпростіший і легший.
«Найдешевший варіант фундаменту, який ми використовували, це був звичайний дорожній бордюр, який може виїхати машина у 20 тонн і його не зламати», — розповідає Анатолій.
З подібних бордюрів будівельники викладали круги як незнімну опалубку, середину заливали бетоном чи наповнювачем і на це розміщували будинок.
Про пожежну безпеку
Говорячи про пожежну безпеку, Анатолій зазначив, що так, дерево горить, але за його ремаркою, горить все.
«Навіть якщо взяти звичайний цегляний будинок, то всередині є багато горючих матеріалів, як-от штори. Підпалив штору — і будинку не має», — говорить будівельник.
За його словами, зовнішню частину деревʼяного будинку-конструктора обробляють сертифікованою фарбою, яка містить компоненти уфо-, вогне- і біозахисту. Вона безплівкова, вся фарба вбирається у деревину і таким чином її захищає. За німецькими нормами ця фарба не горюча.
В такому будинку безпечно мати навіть камін, чи будь-яке інше традиційне опалення. «Але, звичайно, треба передбачати техніку безпеки», — акцентує Анатолій.
Приклад планування
Анатолій показав, як виглядає планування в одному зі створених будинків. Є спальня 12 м², де розташовується двоспальне ліжко, тумбочки та комод. Меблі теж виготовлені на фабриці з відходів деревини.
На підлозі — натяжний паркет. Вітальня та кухня спроєктовані як студія.
«Дуже цікаво, що ми можемо підняти на 25 см, закріпити, щоб робот міг змогу вбирати», — акцентує Анатолій.
У ванній стає душова кабіна 1*1 метр, унітаз, пральна машина та рукомийник, на стіні висить бойлер.
На другому поверсі розміщуються дві дитячі кімнати. Як зазначає автор, такий двоповерховий будинок може бути розрахований на сімʼю з 4 людей, двоє дорослих і двоє дітей.
Про ціни
Будинок, площею у 31 м², коштує близько 600 000 грн, орієнтовно це $15 000. Конструкція з газобетону, за словами Анатолія, виходить наче дешевше, але в кінцевому варіанті виходить дорожче.
«Ті роки й місяці, які необхідні для оздоблення, фарбування, штукатурки займають значно більше часу», — зазначає він.
Ви б хоч текст перевіряли, перш ніж публікувати, в назві статті помилка, куди їх забирати за 72 години?