Олексій ДзюбаСтартап
22 вересня 2023, 12:30
2023-09-22
Влітку 3 українські команди отримали по 400 000 грн на проєкти на базі відкритих даних. Які результати
Влітку акселератор Open Data. Unbroken, запущений Мінцифрою, SocialBoost та 1991 Acelerator за підтримки ОБСЄ, обрав переможців. Кожна з команд отримала грант у розмірі 400 000 грн на розвиток проєкту і розпочала участь у менторській програмі. Ось як саме і на що були витрачені грантові кошти.
Влітку акселератор Open Data. Unbroken, запущений Мінцифрою, SocialBoost та 1991 Acelerator за підтримки ОБСЄ, обрав переможців. Кожна з команд отримала грант у розмірі 400 000 грн на розвиток проєкту і розпочала участь у менторській програмі. Ось як саме і на що були витрачені грантові кошти.
Чат-бот «ВПО Назар»
Чат-бот «ВПО Назар» — це розробка tech-ентузіастів Дмитра й Сергія Сергєєвих, розповіли dev.ua в SocialBoost та 1991 Accelerator. За даними Міністерства соціальної політики, офіційно в Україні зареєстровано понад 5 млн ВПО, 70 % з яких не мають стабільної роботи. Чат-бот доступний у Viber та Telegram. Він спрощує процес пошуку роботи для ВПО в усіх регіонах України. Після того, як користувач надсилає запит із зазначенням бажаного регіону та професії, чат-бот підбирає для них відповідні вакансії, одночасно зазнаючи умови працевлаштування та контакти роботодавця. Також розробка полегшує процес отримання компенсації за зруйноване житло на тимчасово окупованих територіях.
Фото — Чат-бот «ВПО Назар»
За час участі в акселераційній програмі команда проєкту впровадила й розширила модулі «Компенсація за зруйноване житло» та «Пошук роботи», а також розробила аналітичні дашборди. Важливим результатом роботи стало пропрацювання панелі керування, що покращило функціональність інструменту. Зараз чат-бот нараховує понад 30 000 доступних вакансій для ВПО, які щодня оновлюються, а аудиторія користувачів уже перевищує 7000 людей. Завдяки цьому інструменту вже було надано майже 3000 послуг, і команда не планує зупинятися на досягнутому. У планах — розширювати базу вакансій та масштабувати сервіс, щоб якомога більше ВПО з різних регіонів змогли скористатися можливостями «ВПО Назар» та отримати від цього користь.
Агрегатор «Сорти рослин»
Проєкт «Сорти рослин», розробкою якого керує Олександр Сольський, показує можливості використання відкритих даних в аграрній сфері. Інформаційний агрегатор забезпечує сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, власників приватних та особистих господарств необхідними даними для прийняття обґрунтованих рішень щодо рослинництва. Також інструмент є корисним для науковців, представників фітосанітарних служб, аграрних консультантів, представників іноземних аграрних компаній та підприємців, які заходять в Україну та студентів і викладачів аграрних навчальних закладів.
Фото — Агрегатор «Сорти рослин»
У період міжсезоння кількість відвідувачів «Сортів рослин» досягає 100 000 осіб, а протягом вегетаційного періоду цей показник доходить до 250 000 осіб. Завдяки участі в акселераційній програмі команда розробила систему автоматизованого оновлення даних із порталу data.gov.ua, що дає змогу своєчасно додавати інформацію про нові сорти та актуалізовувати її про зареєстровані раніше. Також було імплементовано зручний та зрозумілий для користувачів дизайн каталогу, інструмент порівняння сортів відповідно до стандарту доступності WCAG. Наразі триває робота над наповненням каталогу та верифікацією інформації про сорти, оптимізацією аграрних калькуляторів і перехід на OpenSearch пошукову систему.
Чат-бот «Де укриття?»
Розробка команди Шорткат «Де укриття?» — це чат-бот у Telegram і Viber для пошуку й побудови маршрути до найближчого укриття за геолокацією або ручним введенням адреси. Також завдяки інструменту громадяни можуть повідомити про проблемні сховища, таким способом забезпечуючи громадський моніторинг у реальному часі. Розробкою чат-бота команда зайнялась у червні 2023 року після трагічного інциденту з укриттям у Києві. Спеціалісти зібрали, очистили, переструктурували, геокодували та верифікували дані для публікації 57,7 тисячі адрес по всій Україні.
Фото — Чат-бот «Де укриття?»
За час акселерації команда вдосконалила ШІ-пошук та процес скрейпінгу, розробила аналітичні дашборди. Інший важливий напрям роботи — партнерства з органами влади та неурядовими організаціями. Дані, зібрані в чат-боті, уже використовуються в додатку «єППО» та платформі «ЛУН.місто», Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки МКІП поширює контент «Де укриття?» у власних каналах. Також команда встановила домовленості з місцевими органами влади різних регіонів щодо прийому скарг від користувачів цього інструменту. У вересні 2023 року аудиторія чат-бота сягнула 10 000 людей. Наразі проєкт готують до масштабування: після публікації датасету «Де укриття?» стане вендором якісних даних про укриття для інших проєктів.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
ви серйозно??? за 400 тисяч "розробила аналітичні дашборди"??? це якись треш ....