Як російська агресія вплинула на мобільного оператора Vodafone Ukraine. Основні факти
Український мобільний оператор Vodafone 29 квітня опублікував консолідовану фінансову звітність за 2021 рік. В документі також є розділ про те, як на компанію вплинули події, які сталися після 2021 року.
Український мобільний оператор Vodafone 29 квітня опублікував консолідовану фінансову звітність за 2021 рік. В документі також є розділ про те, як на компанію вплинули події, які сталися після 2021 року.
А саме йдеться про вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.
Редакція dev.ua публікує основні факти з цього аналізу.
Vodafone Ukraine управляє однією з найбільших мереж зв’язку в Україні. Мережа зазнає атак з боку російських військ з метою ослаблення зв’язку у країні. У деяких частинах країни, наприклад, в оточеному місті Маріуполь, мережа більше не працює через значні пошкодження інфраструктури. За оцінками керівництва, приблизно 10% мережі було зруйновано або перестало функціонувати через проблеми з електроенергією. До 15% мережевого обладнання, включаючи пошкоджене або виведене з ладу, розташовано на тимчасово окупованих територіях України.
24 лютого 2022 року в Україні було введено воєнний стан. У банківській системі введено обмеження на окремі види операцій, включаючи, крім іншого, мораторій на здійснення транскордонних валютних платежів, крім платежів за придбання життєво важливих товарів. За умовами мораторію Vodafone Ukraine заборонено здійснювати заплановані процентні платежі за кредитним зобов’язанням у 2022 році, навіть за наявності достатніх грошових коштів. Виходячи з припущення, що мораторій зберігає дію, Vodafone не зможе виплатити проценти по зобов’язанню у серпні 2022 року. Це наступна дата виплати. Останні процентні виплати група здійснювала у лютому — 352 млн грн.
Попри те, що мережа є об’єктом військових атак, Vodafone невпинно працює, щоб підтримувати працездатність мережі та відновлювати її у разі пошкодження. Нові інвестиції були призупинені, однак технічне обслуговування та ремонт тривають для підтримки належного рівня продуктивності мережі.
Vodafone Ukraine обмежила грошові виплати до необхідних. Зокрема, компанія продовжує податкові платежі до державного бюджету, але здійснює активне управління та контроль видатків грошових коштів з метою заощадження коштів.
Vodafone продовжує виплати своїм співробітникам, багато з яких залишили місце постійного проживання, але продовжують працювати віддалено, крім залучених до обслуговування та експлуатації мережі.
Війна призвела до значного переміщення громадян України, переважно до сусідніх країн Європейського Союзу. За оцінками, принаймні 4,5 мільйона громадян були змушені виїхати на Захід, і приблизно 11,5 мільйона громадян полишили свої звичайні місця проживання. Така значна та неочікувана міграція спричинила значний тиск на трудовий колектив і послуги державних та місцевих органів.
Війна з Росією та шкода, яка завдається Україні щодня, є значним фактором невизначеності. На дату затвердження цієї консолідованої фінансової звітності Vodafone не може повністю оцінити усіх збитків, завданих її постраждалій мережі та інфраструктурі активів на територіях України.