Марія БровінськаРобота
23 вересня 2023, 09:00
2023-09-23
#Всратівакансії. Дизайнери під копірку, смисливство серед вимог та суперскіловий дизайнер за $500
Привіт! Це знову #всратівакансії. І сьогоднішня вереснева добірка навряд чи покращить настрій більшості, та, можливо, когось повеселить. У ній — дивні вакансії для розробників, дизайнерів і не тільки. Поїхали!
Привіт! Це знову #всратівакансії. І сьогоднішня вереснева добірка навряд чи покращить настрій більшості, та, можливо, когось повеселить. У ній — дивні вакансії для розробників, дизайнерів і не тільки. Поїхали!
Потрібні дизайнери-клони?
Дизайнер Максим Контдратьєв помітив, що деякі компанії не редагують вакансії роками, розміщуючи один і той самий опис постійно для тотожних позицій. Це айтівця збентежило, і не тільки його.
«Якою би крутою компанія League Design Agency себе б не вважала, які б „неймовірні креативні“, але все ж безкористні концепти б не побліковала, навчити своїх рекрутерів нормально спілкуватися з „цими низькоранговими“ дизайнерами не навчила», — пише UI/UX дизайнер Максим Кондратьєв.
За його словами, компанія економить гроші на перепублікації вакансії на одній позиції, що потім збирає хвіст переписки з переважно зі статусом «переглянуто» без відповіді.
«Не можуть пояснити, в такому випадку, що рівень мого дизайну занизький для їх „статусу“, що їм треба ультра креативний дизайн високого рівня за 1200? Вже багато років спостерігаю їх корпоративну етику. Ну немає у них шансів разом з Trinetix вийти з мого чорного списку. І вам їх не раджу. Спілкування на рівні між дворянами та бурлуками», — пише Максим.
Колеги максима по цеху пишуть, що цій вакансіх вже рік. А може й більше.
А ось — позиція компанії. Тут пояснюють, що в останній рік активно розвиваються і шукають цілий штат дизайнерів.
Роз’яснив ситуацію і кофаундер компанії Костянтин Дегтярьов. Він також говорить про розширення команди. Проте той факт, що описи вакансій неунікальні, ніяк не коментує.
Дешевий українець з native English
А ось ще одна вакансія від Максима — коли очікування до кандидата високі, а зарплата — навпаки.
«Коротко про вакансію: дешевий українець, універсальність у всьому, native English, щоб було комфортно слухати дешевого українця замовнику», — описує Максим вакансію.
Він допускає, що знайдеться той самонеповажний українець, котрий задовольнить вимоги за копійки. «Замовник побачить, що є ті дешевки, і буде ще більше робити такі вакансії. Нащо тоді плати більше? Ринок праці будується на пропозиції. Індуси та китайці вже давно набагато дорожчі за нас, бо вони мають повагу до себе і сформулювати колективний мінімум ціни», — зазначає дизайнер.
За словами Кондратьєва, ціна дизайнера на вході повинна бути не менше 1200$, все інше повинно блокуватися на Djinni.
«Смислива» вакансія
Цю вакансію опублікували в Telegram-каналі «Халепний рекрутинг» із таким описом: «Про це просто неможливо мовчати», — цитують кандидата, що поміти вакансію.
Щукають джуна, якому платитимуть 8 000-15 000 грн за відповідність таким вимогам, як смисливство та бажання.
В анкеті до вакансіх купа відверто дивних питань, написаних російською. Зокрема, питають про те, в чому сенс життя, з ким кандидат хотів би зустрітися, якби мав можливість поспілкуватися з ким завгодно, навіть з померлими, або ж про те, які книги читає кандидат.