Компʼютерні послуги експортували в жовтні на суму $529 млн, що на 1,5% більше, ніж у вересні ($521 млн), і на 1,12% менше, ніж в жовтні 2022 року. Цей місяць року виявився одним з найнижчих щодо показників IT-експорту. Але сума компʼютерних продовжує складати значну частку — понад 38% від експортованих послуг всіх видів.
В динаміці експорту IT-послуг за основними країнами-партнерами беззаперечним лідером є США — $199 млн або 37,6%, хоча цей показник на $22 млн менший за вересень. Експорт у Мальту складає лише 7,7% або $41 млн, хоча ці обсяги збільшились в порівнянні з вереснем на $8 млн. Експорт до Німеччини ($23 млн) та Польщі ($17 млн) збільшився на $4 млн по кожній країні. Позитивну динаміку показали аналогічні показники Кіпру, Ізраілю, Швейцарії, Естонії, Нідерландів, Канади, ОАЕ та Данії.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.