🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
9 січня 2025, 16:45
2025-01-09
Кіберполіція викрила шахраїв із Запоріжжя, які ошукували угорців та інших іноземців у соцмережах
Правоохоронці Запорізької області провели обшуки в угруповування, яке в «популярній соцмережі» ошукувало громадян інших країн. Зловмисники мали чітко поділені ролі — так звані «кодери», «воркери» та «вбівери».
Як повідомили в Нацполіції, від дій шахраїв постраждали громадяни Данії, Фінляндії, Норвегії, Угорщини та низки інших країн.
Угруповування мало власних спеціалістів-«кодерів» з написання комп’ютерних програм, які створювали фішингові ресурси й автоматизували реєстрацію фейкових акаунтів.
Інші члени групи («воркери») спілкувалися від імені фейкових продавців, маніпулювали поведінкою та переконували перейти за фішинговими посиланнями й ввести фінансові дані на сайтах зловмисників. Після цього «вбівери» отримували доступ до рахунків власників та кошти на свої банківські картки або за допомогою «кодерів» конвертували їх у криптовалюту.
Правоохоронці встановили коло осіб, причетних до шахрайської схеми, переважно — мешканців міста Запоріжжя. У злочинній схемі брали участь різні категорії осіб, кожен з яких виконував специфічні функції. Також встановлено, що злочинці діяли в декількох європейських країнах, обманюючи іноземних громадян.
Поліцейські разом зі спецпідрозділом TacTeam батальйону ТОР Департаменту патрульної поліції провели низку обшуків в шахраїв у Києві та Запоріжжі. У них вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, а також нотатки.
Розпочато кримінальне впровадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України за яким шахраям загрожує до 8 років в’язниці. Українські правоохоронці вже співпрацюють з колегами з Данії та Фінляндії, а також Європолом, щоб встановити іноземних спільників, повне коло потерпілих та суму збитків.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».