UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Олександр КузьменкоЗброя
7 січня 2026, 15:10
2026-01-07
ЗСУ взяли на озброєння український НРК Zmiy Droid 12.7 з великокаліберним кулеметом
Міністерство оборони допустило до експлуатації в Силах оборони України ударно-розвідувальний наземний роботизований комплекс Zmiy Droid 12.7. Він оснащений дистанційним бойовим модулем Wolly з кулеметом калібру 12.7 мм.
Міністерство оборони допустило до експлуатації в Силах оборони України ударно-розвідувальний наземний роботизований комплекс Zmiy Droid 12.7. Він оснащений дистанційним бойовим модулем Wolly з кулеметом калібру 12.7 мм.
Дві українські miltech-компанії, DevDroid і Rovertech, у серпні створили наземний роботизований комплекс Zmiy Droid 12.7, який об'єднує платформу «Змій» від Rovertech та бойовий модуль Wolly 12.7 від DevDroid.
Наземна платформа має високу прохідність, може долати складне бездоріжжя, пісок, сніг, неглибокі водні перешкоди. Корпус платформи броньований, має захист від протипіхотних мін і може витримати влучання кількох FPV-дронів.
Модуль управління Zmiy Droid 12.7 дає змогу оператору керувати платформою й бойовим модулем одночасно. Він оснащений системами зі штучним інтелектом, що здатний захоплювати та супроводжувати ціль в автоматичному режимі.
«Такі ударні наземні роботизовані комплекси добре зарекомендували себе в умовах сучасної війни. Задокументовано факти ураження за допомогою розвідувально-ударного НРК Droid TW 12.7 російського МТ-ЛБ — багатоцільового тягача легкого броньованого», — повідомили в Міноборони.
У відомстві додали, що прикладом вдалого бойового застосування НРК Droid TW 12.7 було утримання вогневої позиції протягом 45 діб поспіль. Під час виконання цього завдання НРК раз на два дні, усього на кілька годин, повертали до екіпажу для проведення техобслуговування, поповнення боєкомплекту й заряджання акумуляторної батареї.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.