🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Олександр КузьменкоВойна
11 ноября 2024, 14:17
2024-11-11
В Україні розробили щонайменше 10 аналогів дрона DJI Mavic. 8 з них можуть вироблятися масово
Міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що українські розробники створили близько 10 моделей на заміну китайських дронів DJI Mavic, які часто використовують військові.
За словами Сметаніна, вісім українських виробників мають власні аналоги Mavic й можуть виробляти їх масово. Про це пише «Forbes Україна».
Однак поки лише два виробники змогли отримати всі необхідні сертифікації та кодифікації, щоб дрони могло закуповувати Міністерство оборони. Міністр стратегічних галузей промисловості відзначив, що найближчим часом українські розробники не зможуть замінити «увесь флот DJI Mavic», який оперують Сили Оборони.
Проте Україна має мету максимально зменшувати закупівлі закордонних аналогів і переходити на вітчизняні розробки. «Це знизить залежність від іноземних закупівель та залишить значну частину коштів всередині країни», — пояснив Сметанін. Минулого місяця він розповів про випробування нових українських розробок — «роїв дронів» і керованих боєприпасів.
Навесні 2024 року стало відомо, що Україна запускає серійне виробництво власного аналога популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic. Найважливіша перевага українського дрона, який назвали «Шмавік» — стійкість до пошкоджень та РЕБ.
Згодом один з офіцерів ЗСУ засумнівався в технічних характеристиках дрона, поставивши під питання як ціну «Шмавіка», так і його потужності. Ми зв’язалися з виробником українського дрона і запитали його про локалізацію виробництва, потужності БПЛА та, звісно ж, ціну. Ось що відповів творець «Шмавіка».
23 школы дронов, которые помогут научиться управлять беспилотником. Куда обратиться, чтобы стать оператором БПЛА
О важности беспилотников и, соответственно, операторов уже говорят очень много и всюду. Военные ожидают, что штаты БПЛА в бригадах должны расширить, особенно после объявления создания «Сил беспилотных систем».
К списку из собранных нами заведений, обучающих операторов БПЛА, добавилась еще одна 23-я в этом списке школа. Добавляем школу операторов USMT и обновляем информацию по другим учреждениям.
Если вы знаете, кто еще обучает пилотов для беспилотников, пишите на почту [email protected].
(обновленный текст от 22 июля 2022 года)
Атлас оружия: Украине передали шведские танки Stridsvagn 122. Какие еще танки получили защитники и от кого
Швеция передала Украине 10 танков Stridsvagn 122, с украинскими экипажами, обученными в Швеции, пишет «Европейская правда», ссылаясь на прес службу Вооруженных сил Швеции.
Раньше, мы собирали, какие еще танки Украине уже передали другие страны.
(текст от 29 июля 2022 года)
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале