💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоЗброя
30 жовтня 2024, 18:23
2024-10-30
В Україні пройшла демонстрація технології «рою дронів», яка дозволяє одному оператору керувати десятком БпЛА
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін розповів про випробування нових українських розробок — «роїв дронів» та керованих боєприпасів.
Як повідомив Сметанін, демонстрацію спільно провели кластер Brave1, Міноборони, Мінцифри, Генштаб та Нацгвардія.
У випробуваннях взяли участь 17 команд виробників, 7 з яких представили свої напрацювання технології рою дронів, а ще 10 — керованих боєприпасів. Їхні продукти перебувають на різних стадіях готовності та показують різні підходи до розв’язання задач.
«Ми працюємо над кількістю таких виробів, але якість має йти попереду. Оборонка має постачати у військо інноваційні рішення, які дійсно потрібні Силам оборони зараз та в найближчому майбутньому. Максимально ефективні, актуальні продукти, розраховані на умови, в яких відбуваються військові дії», — написав міністр з питань стратегічних галузей промисловості.
За його словами, представники Міноборони й Генштабу побачили, «що саме вміє український виробник», та дали свої рекомендації для покращення продуктів.
Видання «Мілітарний» відзначає, що один пілот керує «роєм дронів», які об'єднані в автономну мережу. В її межах кожен коптер зможе планувати свої власні дії та прогнозувати поведінку інших у складі рою. Оператор лише вибирає цілі та дає дозвіл на ураження. Таким чином ШІ дає змогу керувати одночасно десятками дронів.
У вересні командир підрозділу БпЛА «Птахи Мадяра» Роберт Броуді (позивний «Мадяр») припустив, що з нинішнім розвитком штучного інтелекту оператори безпілотних систем перестануть виконувати більшість своїх нинішніх функцій вже за 6-8 місяців.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі