💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоНаучпоп
8 августа 2024, 16:56
2024-08-08
Американські астронавти, які вирушили на МКС із 8-денною місією, ризикують залишитися в космосі до 2025 року
Двоє американських астронавтів, які в червні вирушили у восьмиденний політ у космос, можуть застрягти на Міжнародній космічній станції до наступного року, якщо їхній корабель Boeing Starliner не вдасться відремонтувати, щоб вони могли повернутися додому.
У середу представники НАСА заявили, що астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс, які стали першим екіпажем, що здійснив політ на капсулі Starliner компанії Boeing, можуть повернутися на кораблі Crew Dragon компанії SpaceX у лютому 2025 року, якщо повернення Starliner на Землю все ще буде вважатися небезпечним для життя. Про це пише The Guardian.
Американське космічне агентство обговорювало зі SpaceX потенційні плани залишити два місця порожніми під час майбутнього запуску Crew Dragon, який у вівторок був відкладений на місяць, оскільки NASA і Boeing працюють над тим, як повернути астронавтів додому.
Випробувальна місія астронавтів 5 червня, яка спочатку мала тривати близько восьми днів на станції, затягнулася через проблеми із силовою установкою Starliner, які все частіше ставлять під сумнів здатність космічного корабля безпечно повернути їх на Землю, як і планувалося.
Представник Boeing заявив, що якщо NASA вирішить змінити місію Starliner, компанія «вживе заходів, необхідних для налаштування Starliner для повернення без екіпажу». Однак використання корабля SpaceX для повернення астронавтів, яких Boeing планував доставити на Starliner, стане серйозним ударом для компанії, яка роками намагається конкурувати з SpaceX і її кораблем Crew Dragon.
Starliner був пристикований до МКС протягом 63 із максимально можливих 90 днів перебування, і він припаркований у тому ж порту, який Crew Dragon повинен буде використовувати для доставлення майбутнього екіпажу астронавтів. Спочатку запуск SpaceX Crew-9 був запланований на середину серпня. Тепер NASA заявляє, що місія стартує після 24 вересня.
Нагадаємо, що Boeing Starliner був запущений 5 червня, попри те, що стався невеликий витік газу гелію. Гелій використовується для подачі палива до двигунів, які використовуються для маневрування в космосі та уповільнення для входу в атмосферу Землі.
Витік був надзвичайно малим, і інженери вважали, що він не вплине на місію, тому продовжили запуск. Але під час місії сталося ще чотири витоки гелію і п’ять із 28 маневрових двигунів відключилися під час підльоту до космічної станції, чотири з яких були перезапущені.
Божество, звездолет, обломок планеты: что человечество знает о Луне и как собирается туда возвращаться
16 ноября 2022 года NASA успешно запустила миссию Artemis 1 к Луне. Ракета Space Launch System (SLS) и корабль Orion стартовали в 8:47 по Киеву из космического центра Кеннеди на мысе Канаверал. Задача корабля Orion — покрутиться вокруг спутника Земли шесть дней и вернуться на Землю, после чего можно запускать людей. Если все пройдет успешно, через несколько лет мы увидим грандиозный камбек и реюньон человечества на спутник Земли. Что мы знаем о Луне, почему так долго ее игнорировали и как будем возвращаться в обновленном благодаря успешному старту (наконец-то!) суперэксплейнере от dev.ua от 29 августа 2022 года.
Нужно что-нибудь надежное и стабильное в хаотическом мире? Обратите внимание на гравитацию: она была одинакова всегда
Исследователи темной энергии доказали, что одна из основных сил — гравитация — оставалась константой всегда. Это значит, что Эйнштейн был прав, а нам придется разбираться, что именно стоит за нынешним расширением Вселенной. Universe Today публикует обширную историю об этом открытии. dev.ua дает основное.