😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоНаукпоп
14 червня 2024, 14:55
2024-06-14
NASA за допомогою лазеру передала на МКС свої улюблені фото та відео домашніх котів
Раніше в NASA покладалися на радіочастотний зв’язок, щоб «спілкуватися» з астронавтами та космічними апаратами на орбіті та за її межами. Але зараз агентство вдосконалює свою систему зв’язку за допомогою найкрутіших речей у світі: лазерів і котів.
Раніше в NASA покладалися на радіочастотний зв’язок, щоб «спілкуватися» з астронавтами та космічними апаратами на орбіті та за її межами. Але зараз агентство вдосконалює свою систему зв’язку за допомогою найкрутіших речей у світі: лазерів і котів.
У межах програми NASA з космічного зв’язку та навігації (SCAN) дослідники успішно протестували лазерний зв’язок, передаючи в космос фотографії та відео улюблених домашніх тварин співробітників. І не лише котів та собак, а ще й птахів, курей, корів, змій та свиней, а також інших видів тварин. Про це пише Space.
Зображення і відео були надіслані з Землі на демонстраційний ретранслятор лазерного зв’язку НАСА (LCRD) на геосинхронній орбіті на відстані 35 405 кілометрів, а потім із LCRD на інтегрований термінал модема і підсилювача LCRD для низькоорбітальних користувачів (ILLUMA-T) на Міжнародній космічній станції (МКС).
Хоча і лазерні, і радіосигнали поширюються зі швидкістю світла, лазерні релейні системи можуть передавати набагато більше даних, ніж радіосигнали — це нагадує завантаження зображень через 5G порівняно з 3G. Повідомляється, що фотографії та відео передані NASA «летіли крізь космос» зі швидкістю 1,2 гігабіта на секунду, що значно переважає швидкості більшості домашніх WiFi. Це доводить, що для передачі даних під час місій як з екіпажем, так і без нього, лазери набагато ефективніші.
«Кампанія зі зйомок домашніх тварин принесла командам ILLUMA-T, LCRD і HDTN багато користі. Вони не тільки продемонстрували, як ці технології можуть відігравати важливу роль у забезпеченні майбутніх наукових і дослідницьких місій NASA, але й надали командам цікаву можливість „уявити“, як їхні домашні улюбленці допомагають у цій інноваційній демонстрації», — сказав Кевін Коггінс, заступник помічника адміністратора і керівник програми SCAN в штаб-квартирі NASA.
Нагадаємо, що материнська компанія Google, Alphabet, почала співпрацю з індійським оператором зв’язку Bharti Airtel у межах проєкту під назвою Taara, мета якого зробити високошвидкісний інтернет доступним навіть у віддалинах місцевостях. Термінал Taara, розміром зі світлофор, спрямовує лазерні промені через атмосферу, які передають дані — по суті це оптоволоконний інтернет без кабелів. Ці термінали дозволяють надавати якісний інтернет-зв’язок як для віддалених районів, так і густонаселених.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Потрібне щось надійне та стабільне в хаотичному світі? Зверніть увагу на гравітацію: вона була однакова завжди
Дослідники темної енергії довели, що одна з основних сил — гравітація — залишалася константою завжди. Це значить, що Ейнштейн був правий, а нам доведеться розбиратися, що саме стоїть за нинішнім розширенням Всесвіту. Universe Today публікує велику історію про це відкриття. dev.ua дає основне.